Canelo Alvarez

i

Autor: AP

Od 40 dolarów do 53 milionów! Król boksu zarobi krocie za najbiższą walkę

2022-05-04 17:33

W sobotę ponownie w ringu swoje nietuzinkowe umiejętności zaprezentuje Saul Canelo Alvarez. Meksykanin w T-Mobile Arena w Las Vegas zmierzy się z Dmitrijem Biwołem, a stawką pojedynku będzie należący do Rosjanina pas federacji WBA w wadze półciężkiej. Za walkę najlepszy pięściarz świata zarobi niebotyczne pieniądze.

Saul Canel Alvarez to lider rankingu najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe. Meksykanin w ostatnim pojedynku pokonał Caleba Planta i tym samym zgarnął wszystkie pasy w wadze super średniej. W sobotę w Las Vegas po raz drugi będzie chciał z kolei sięgnąć po tytuł w wadze półciężkiej.

Niewiarygodne, jak Mike Tyson wygląda na starość! Aż złapaliśmy się za głowy, legenda boksu fenomenalnie się trzyma

Pierwszy pas w tej kategorii wywalczył w listopadzie 2019 roku, pokonując Rosjanina Siergieja Kowaliowa. Po ponad dwóch latach ponownie celuje w tytuł w tej wadze, a tym razem jego rywalem będzie Dmitrij Biwoł. Canelo jest faworytem bukmacherów i choć większość ekspertów stawia na jego zwycięstwo, to w Las Vegas powinniśmy być świadkami wyrównanego pojedynku.

Jedno wiemy już jednak dziś - Canelo za pojedynek z Biwołem zarobi gigantyczne pieniądze. Meksykanin za starcie z Rosjaninem zainkasuje aż 53 miliony dolarów! Kwota robi oszałamiające wrażenia także w porównaniu z sumami, jakie Canelo zgarniał na początku kariery.

Mariusz Wach szczery do bólu po zaręczynach z Dominiką Tajner. Tak wypowiada się o ukochanej, padło wymowne słowo [TYLKO U NAS]

Mariusz Wach zaręczył się z Dominiką Tajner. Nam opowiada szczegóły

- Jako młody chłopak ledwo co wiązałem koniec z końcem i rozważałem zakończenie kariery. Za niektóre walki z początku kariery dostawałem 40 dolarów plus to, co dorobiłem sam ze sprzedaży biletów. Chciałem kupić sobie samochód, na co nie było mnie wtedy stać i powoli traciłem cierpliwość - wspomniał Canelo w jednym z wywiadów.

Teraz król boksu o zarobki już martwić się nie musi. Jeśli pokona Biwoła, to prawdopodobnie we wrześniu po raz trzeci zmierzy się z Giennadijem Gołowkinem i za ten pojedynek z pewnością zarobi jeszcze więcej, niż za walkę z Biwołem...

Wielki sekret trenera Raubo wyszedł na jaw! Tego o nim nie wiedzieliście, aż szczęki opadają [TYLKO U NAS] | Andrzej Kostyra

Sonda
Czy Saul Canelo Alvarez to najlepszy pięściarz świata bez podziału na kategorie wagowe?
Trener Raubo zdradził swój wielki sekret | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze