Krzysztof Głowacki: Moja ręka jest sprawna na 80 procent

2017-09-29 4:00

W sobotę w Rydze Krzysztof Głowacki (31 l., 27-1, 17 k.o.) zmierzy się z Włochem Leonardo Damianem Bruzzesem (34 l., 18-3, 6 k.o.) na gali prestiżowego turnieju World Boxing Super Series. "Główka", który wciąż ma problemy z ręką, jest rezerwowym do pojedynku wieczoru pomiędzy mistrzem świata WBC Mairisem Briedisem (32 l., 22-0, 18 k.o.) z Kubańczykiem Mikiem Perezem (32 l., 22-2-1, 14 k.o.).

"Super Express": - Trudno skoncentrować ci się na walce z Bruzzesem, skoro w każdej chwili możesz "wskoczyć" do walki wieczoru i zmierzyć się z Briedisem lub Perezem?
- Nie, w pełni się koncentruję na Włochu. Z miłą chęcią wystąpiłbym w walce wieczoru, ale na ten moment takiego problemu nie mam. Nie lekceważę Bruzzesa i nastawiam się na ciężką wojnę.

- A propos Brieidisa, pamiętasz go, gdy trenował w Warszawie pod okiem Fiodora Łapina?
- Jasne, wystąpiliśmy nawet na gali w Krynicy-Zdroju w 2010 roku i teraz historia zatacza koło. Nie spodziewałem się, że zajdzie tak wysoko i zostanie mistrzem świata. Zresztą nie spodziewałem się, że ja też kiedyś będę mistrzem świata. Ale nasze przykłady pokazują, że jeśli ciężko pracujesz i wierzysz w siebie, to możesz realizować marzenia.

- Będziesz chciał udowodnić organizatorom, że popełnili błąd, umieszczając cię w rezerwie turnieju WBSS?
- Nadal czuję żal, szczególnie po tym, jak obejrzałem walkę Dorticosa z Kudriaszowem. Nie wiem, co Kudriaszow robił w tym turnieju, skoro zaprezentował się słabo i został zno- kautowany w 2. rundzie. Powinienem być na jego miejscu, dlatego w Rydze chcę skraść show i stoczyć najefektowniejszą walkę na gali.

- Trener Łapin mówił nam, że miałeś problemy zdrowotne. Mamy się o co martwić?
- Przyznaję, że były pewne komplikacje z ręką. Jej sprawność obecnie oceniłbym na 80 procent. Zapewniam jednak, że nie ma się o co martwić, i wierzę, że wszystko będzie dobrze.

Zobacz: Jasnowidz wspiera Andrzeja Gołotę i Marcina Najmana. Treningi nad morzem [ZDJĘCIE]

Przeczytaj: Duże wyzwanie przed Maciejem Sulęckim. Poznał rywala na gali w Newark

Spraawdź: Aleksandra Sasza Sidorenko: Odłożyłam słodycze żeby zdobyć pas [ZDJĘCIE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze