Mateusz Masternak

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Mateusz Masternak

Polak musi uzbroić się w cierpliwość

Masternak poczeka na walkę o pas. Federacja zgodziła się na prośbę mistrza świata

2023-02-20 10:26

Mateusz Masternak pokonał w październiku zeszłego roku w Zakopanem Jasona Whateley'a i tym samym został oficjalnym pretendentem do walki o tytuł mistrza świata federacji IBF w wadze junior ciężkiej. Wiele jednak wskazuje na to, że na pojedynek o pas będzie musiał poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Masternak zawodową karierę rozpoczął niespełna 17 lat temu i choć walczył z naprawdę dobrymi pięściarzami, to o mistrzostwo świata jeszcze się nie bił. Po wygranej z Whateleyem zyskał jednak status oficjalnego pretendenta federacji IBF i wkrótce powinien doczekać się wymarzonej batalii. Jedno pewne jest już teraz - "Master" musi uzbroić się w cierpliwość. Powód? Mistrz świata Jai Opetaia poprosił IBF o kolejne 60 dni na dojście do pełni zdrowia po starciu z Mairisem Briedisem i ta prośba została rozpatrzona pozytywnie.

Masternak - Opetaia o pas IBF najwcześniej w połowie roku

Opetaia w lipcu zeszłego roku pokonał Briedisa, odebrał mu pas mistrza świata, ale wygraną okupił poważnymi urazami. Australijczyk miał złamaną szczękę oraz musiał przejść dwie operacje kontuzjowanego barku. W międzyczasie pojawiła się informacja, że IBF zabierze mu pas mistrza i o wakujący tytuł powalczy Masternak, ale ostatecznie federacja poszła na rękę czempionowi. "14 lutego 2023 roku mistrz IBF kategorii junior ciężkiej Jai Opetaia poprosił o 60-dniowe przedłużenie medyczne. Prośba została zatwierdzona, a przedłużenie wygaśnie 1 czerwca 2023 roku. Federacja nakazała mistrzowi rozpoczęcie negocjacji w sprawie jego obowiązkowej obrony tytułu około 1 kwietnia 2023 roku" - czytamy w oświadczeniu federacji potwierdzonym przez rzeczniczkę IBF Jeanette Salazar (za bokser.org). Masternak na wymarzoną walkę będzie musiał zatem poczekać przynajmniej do czerwca.

Sonda
Czy Mateusz Masternak będzie mistrzem świata?
Mateusz Masternak tuż po walce. Ma ochotę na wódeczkę z sokiem
Najnowsze