Napadnięty trener walczy o życie! Ma krwiaka mózgu

2019-10-09 13:09 WAL
Trener boksu James Ali Bashir
Autor: East news Trener boksu James Ali Bashir

Znakomity amerykański trener boksu James Ali Bashir (70 l.) w ciężkim stanie trafił do szpitala w Detroit, zdiagnozowano u niego krwiaka mózgu. Były szkoleniowiec między innymi Władymira Kliczki i Oleksandra Usyka, został ciężko pobity podczas... ceremonii ważenia przed walką Amerykanki Claressy Shields z Chorwatką Ivaną Habazin.

Podczas ceremonii Bashir (trener Habazin) wdał się w sprzeczkę z członkami obozu Amerykanki. Ci zareagowali agresją, w amok wpadł brat Shields, Artis Mack, który w przeszłości trzy razy siedział już w więzieniu m.in. za posiadanie broni i próbę podpalenia. Powodem furii Macka były słowa Bashira skierowane do Shields. - Siadaj na d... małpo, zanim sprzedam ci liścia - miał rzekomo krzyknąć Bashir.

Wściekły Mack uderzył Bashira w głowę. Uderzenie było tak mocne, że trener upadł, z jego usta zaczęła cieknąć krew. Natychmiast przewieziono go do szpitala, tak go przebadano, podano lekarstwa i po kilkunastu godzinach zwolniono do domu. Jednak stan jego zdrowia się pogorszył i musiał znów wrócić do szpitala. - James Ali Bashir został wezwany przez personel szpitala w Detroit. Powiedziano mu, że musi jak najszybciej udać się do najbliższego szpitala, ponieważ ma krwawienie w mózgu – poinformowała Habazin.

Według lekarzy stan zdrowia jest bardzo poważny. Na mózgu szkoleniowca pojawiły się skrzepy i krwawienie, niezbędna będzie operacja. James Ali Bashir ostatnio dużo czasu spędził w Polsce. W Warszawskim Centrum Atletyki przygotowywał do walki innego ukraińskiego boksera Władimira Katsuka.