Łukasz Różański

i

Autor: Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl Łukasz Różański

Ważne informacje

Piekielnie ważne wieści przed walką Różański – Okolie. Promotor polskiego mistrza świata ujawnił kluczowe fakty

2024-04-17 20:31

Łukasz Różański to obecnie jedyny polski mistrz świata w zawodowym boksie. Posiadacz pasa federacji WBC w wadze bridger lada moment będzie bronił tytułu po raz pierwszy, a jego rywalem będzie nie byle kto, bo były mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej. Właśnie odbyła się konferencja prasowa przed tą walką, na której Andrzej Wasilewski ujawnił bardzo ważne informacje.

Różański przed pierwszą obroną pasa

Łukasz Różański jest drugim w historii mistrzem świata wagi bridger federacji WBC. Polak sięgnął po wakujący pas w walce z Alenem Babiciem w kwietniu 2023 i niewiele ponad rok później stanie do jego pierwszej obrony. Jego rywalem będzie Lawrence Okolie, który dopiero niedawno przegrał swoją pierwszą walkę w karierze – po trzech udany obronach mistrzostwa świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej w końcu musiał uznać wyższość innego zawodnika i przegrał z Chrisem Billamem-Smithem.

Łukasz Różański o narodzinach syna i walce z Lawrencem Okoliem

Lawrence Okolie w przeszłości bardzo mocno dał się w kość polskim zawodnikom. Wcześniej pokonał Łukasza Rusiewicza, Nikodema Jeżewskiego, Krzysztofa Głowackiego w walce o wakujący pasa WBO wagi junior ciężkiej, a później także Michała Cieślaka w drugiej obronie tego pasa. Teraz natomiast idzie on do wagi wyżej, by powalczyć o kolejny pas i znów z Polakiem. Teraz wiadomo już, co stanie się po tej walce, bez względu na jej wynik, o czym opowiedział promotor Różańskiego.

Co po walce Różański - Okolie? Ważne wieści

Okazuje się, że w umowie walki nie ma żadnej klauzuli rewanżu, więc przegrany nie ma zapewnionej szybkiej próby kolejnej walki o pas. Co więcej, jak powiedział Wasilewski, WBC ma już kolejnego pretendenta, przed którym zwycięzca walki Różański – Okolie będzie musiał bronić tytułu. – To jest dobrowolna obrona tytułu, a w kontrakcie nie ma klauzuli rewanżu, choć bardzo się o nią staraliśmy. Wszystko wskazuje na to, że zwycięzca tej walki będzie zobowiązany przez federację WBC do obronnego starcia z Kevinem Lereną – powiedział promotor Różańskiego – Boks jest jednak tak specyficzną materią, że może się jeszcze kilka rzeczy wydarzyć. Na przykład pan Lerena może zmienić kategorię wagową albo promotora. Jednak z wiedzy, którą mamy na dziś, zwycięzca będzie musiał walczyć z Lereną – dodał.

QUIZ: Jesteś fanem Andrzeja Gołoty? Ten Quiz musisz rozwiązać wzorowo!

Pytanie 1 z 10
Coś łatwego na rozgrzewkę. Który klub reprezentował Gołota w karierze amatorskiej?
Najnowsze