Przed walką o pas mistrza świata jeszcze eliminator?! Trudny rywal na drodze Różańskiego

2021-11-24 10:22

Łukasz Różański po niedawnej konwencji federacji WBC w Meksyku awansował na drugie miejsce w rankingu wagi bridger. To oznacza, że Polak jest dosłownie o krok od walki o tytuł mistrza świata. Niewykluczone jednak, że wcześniej będzie musiał stoczyć jeszcze jeden pojedynek. I to niezwykle trudny!

Różański w maju pokonał w 1. rundzie Artura Szpilkę i zgarnął pas WBC International w dopiero co raczkującej nowej kategorii wagowej bridger. Pierwszego mistrza tej dywizji poznaliśmy 22 października - został nim Oscar Rivas, który okazał się lepszy od Ryana Rozickiego.

Po wspomnianej konwencji na pierwsze miejsce wskoczył Rosjanin Jewgienij Romanow, a tuż za jego plecami znalazł się Różański. Teoretycznie panujący mistrz w kolejnej walce powinien zmierzyć się z Romanowem, a w następnej z pięściarzem z Rzeszowa.

Głowacki wróci na ring w grudniu! "Nie chcę walk z kelnerami" [TYLKO U NAS]

Promotor Różańskiego Andrzej Wasilewski zdradził jednak w rozmowie z portalem ringpolska.pl, że plany mogą ulec zmianie, a Polaka może czekać jeszcze jeden pojedynek przed potyczką o mistrzowski pas. I to bardzo trudny pojedynek!

- Jeśli okaże się, że musi się odbyć eliminator, to usiądziemy i zobaczymy, jaka będzie oferta. Następny w rankingu jest Alen Babić, zresztą wstępne zapytanie do nas już było, ale poczekajmy chwilę, bo tych rozmów jest mnóstwo, a z większości nic nie wynika - powiedział Wasilewski.

Co prawda Babić stoczył dotychczas tylko dziewięć pojedynków (wszystkie wygrał), ale wielu ekspertów przewiduje mu duże sukcesy. Bez dwóch zdań to byłoby najtrudniejsze wyzwanie w dotychczasowej karierze Różańskiego.

Stanowczy komentarz sędziego walki Don Kasjo - Wrzosek. Komentuje kontrowersje | KOLOSEUM

Sonda
Czy Łukasz Różański będzie mistrzem świata w nowej kategorii wagowej bridger?
RÓŻAŃSKI CIĘŻKO NOKAUTUJE SZPILKĘ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze