Łukasz Różański

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Łukasz Różański

Przed walką o pas mistrza świata jeszcze eliminator?! Trudny rywal na drodze Różańskiego

2021-11-24 10:22

Łukasz Różański po niedawnej konwencji federacji WBC w Meksyku awansował na drugie miejsce w rankingu wagi bridger. To oznacza, że Polak jest dosłownie o krok od walki o tytuł mistrza świata. Niewykluczone jednak, że wcześniej będzie musiał stoczyć jeszcze jeden pojedynek. I to niezwykle trudny!

Różański w maju pokonał w 1. rundzie Artura Szpilkę i zgarnął pas WBC International w dopiero co raczkującej nowej kategorii wagowej bridger. Pierwszego mistrza tej dywizji poznaliśmy 22 października - został nim Oscar Rivas, który okazał się lepszy od Ryana Rozickiego.

Po wspomnianej konwencji na pierwsze miejsce wskoczył Rosjanin Jewgienij Romanow, a tuż za jego plecami znalazł się Różański. Teoretycznie panujący mistrz w kolejnej walce powinien zmierzyć się z Romanowem, a w następnej z pięściarzem z Rzeszowa.

Głowacki wróci na ring w grudniu! "Nie chcę walk z kelnerami" [TYLKO U NAS]

Promotor Różańskiego Andrzej Wasilewski zdradził jednak w rozmowie z portalem ringpolska.pl, że plany mogą ulec zmianie, a Polaka może czekać jeszcze jeden pojedynek przed potyczką o mistrzowski pas. I to bardzo trudny pojedynek!

- Jeśli okaże się, że musi się odbyć eliminator, to usiądziemy i zobaczymy, jaka będzie oferta. Następny w rankingu jest Alen Babić, zresztą wstępne zapytanie do nas już było, ale poczekajmy chwilę, bo tych rozmów jest mnóstwo, a z większości nic nie wynika - powiedział Wasilewski.

Co prawda Babić stoczył dotychczas tylko dziewięć pojedynków (wszystkie wygrał), ale wielu ekspertów przewiduje mu duże sukcesy. Bez dwóch zdań to byłoby najtrudniejsze wyzwanie w dotychczasowej karierze Różańskiego.

Stanowczy komentarz sędziego walki Don Kasjo - Wrzosek. Komentuje kontrowersje | KOLOSEUM

Sonda
Czy Łukasz Różański będzie mistrzem świata w nowej kategorii wagowej bridger?
RÓŻAŃSKI CIĘŻKO NOKAUTUJE SZPILKĘ
Najnowsze