Robert Talarek ZNOKAUTOWAŁ wirusa, teraz pobije Niemca?

2020-09-23 15:30 MF
Robert Talarek - Patryk Szymański
Autor: MB Promotions Robert Talarek - Patryk Szymański

W sobotę w Monachium pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Robert Talarek (37 l., 24-13-3, 16 k.o.), który zmierzy się z Niemcem Denisem Radovanem (28 l., 13-0-1, 6 k.o.). Stawką walki będzie europejski pas IBF wagi średniej.

Pracujący na co dzień jako górnik w Kopalni Węgla Kamiennego Bielszowice w Rudzie Śląskiej Talarek, w połowie maja musiał poddać się obowiązkowej kwarantannie po tym, jak miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Bitny górnik przechodził chorobę bezobjawowo, wyzdrowiał, a teraz będzie mu dane wystąpić na wielkiej gali w Monachium.

Kiedy pięściarze powinni debiutować na zawodowstwie? "Promotorzy obiecują gruszki na wierzbie" [TYLKO U NAS]

– Czuję się już zdrowy. Choroba nie trwała długo, kilka dni i mi wszystko przeszło. Nie zdawałem sobie sprawy, że to jest koronawirus. Właściwie choroba była bezobjawowa, jedynie na początku była lekka gorączka i osłabienie stawów. Podobnie się jednak czuje po pracy w kopalni, więc to nie było nic nadzwyczajnego. Tak się czuję, gdy po pracy pojawia się zmęczenie. Nie traktowałem tego poważnie, ale okazało się, że pierwszy test jest pozytywny. Teraz jestem już zdrowy, wyleczony i czekam na kolejny test, który powinien być negatywny - mówił pod koniec maja w magazynie "Ring TVP Sport".

Grzegorz Proksa MASAKRUJE tureckiego BUMA: „Przyjechał po wypłatę!” [WIDEO]

Walką wieczoru monachijskiej gali będzie pojedynek Yuniela Dorticosa (34 l., 24-1, 22 k.o.) z Mairisem Briedisem (35 l., 26-1, 19 k.o.) o pas IBF wagi junior ciężkiej. Będzie to jednocześnie finał turnieju WBSS, do którego Łotysz dostał się po skandalicznym "zwycięstwie" z Krzysztofem Głowackim.

Najnowsze