Superwalka dwóch mistrzów Polski! Zbliża się gala Suzuki Boxing Night V

2021-02-22 17:45 mso PAP
Suzuki Boxing Night IV
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Suzuki Boxing Night IV

Już w sobotę, 27 lutego odbędzie się piąta gala boksu olimpijskiego spod znaku Suzuki Boxing Night! Najciekawszym pojedynkiem przewidzianym na karcie walk wydaje się być starcie dwóch aktualnych mistrzów Polski - Damiana Durkacza i Dominika Kidy. Podczas gali Suzuki Boxing Night V spotkają się w wadze do 69 kilogramów. Czyja ręka powędruje w górę?

Dziewięć walk między najlepszymi polskimi pięściarzami odbędzie się w sobotę 27 lutego na gali “Suzuki Boxing Night V” w Lublinie – poinformował Polski Związek Bokserski. Biało-czerwoni obecnie trenują na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Na ringu w Lublinie dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków, m.in. zmierzą się aktualni mistrzowie kraju w kategoriach 63 kg Damian Durkacz i 69 kg Dominik Kida; rywalizować będą w tym wyższym limicie wagowym.

W wadze 69 kg do boksu olimpijskiego wrócili Filip Wąchała i Łukasz Niemczyk, a za tydzień będą walczyć – odpowiednio – z Michałem Jarlińskim i Bartłomiejem Przybyłą.

Zobacz galerię zdjęć z ostatniej gali Suzuki Boxing Night!

Ostatnie mistrzostwa Polski seniorów odbyły się w listopadzie 2020 roku w Wałczu. W finale kat. 57 kg Jarosław Iwanow wygrał wtedy z Pawłem Brachem 4:1. Teraz w Lublinie dojdzie do rewanżu.

Złoty medalista MP w wadze 81 kg Daniel Adamiec spotka się z Piotrem Szczukowskim, a z kolei Sebastian Wiktorzak z Mateuszem Goińskim. To z kolei będzie rewanż za finał MP 2019 w Opolu; wówczas Wiktorzak pokonał Goińskiego 5:0.

Aktualni mistrzowie lub wicemistrzowie Polski będą boksować także w najwyższych kategoriach, w 91 kg Tomasz Niedźwiecki (srebro 2020) z Witoldem Liskiem, a w +91 kg Oskar Safaryan (złoto 2019, 2020) z Karolem Krupienikiem. W superciężkiej zmierzą się też Adam Kulik i Oskar Kopera.

Karta walk Suzuki Boxing Night V:

Karta walk Suzuki Boxing Night V
Autor: Suzuki / Materiały prasowe Karta walk Suzuki Boxing Night V
Najnowsze