To już pewne! Artur Szpilka złożył jasną deklarację. Całkowicie to wykluczył, wielu będzie rozczarowanych

2021-09-20 11:45
Artur Szpilka
Autor: Cyfra Sport Artur Szpilka

Artur Szpilka wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych pięściarzy w Polsce, choć ostatnio w ringu nie idzie mu najlepiej. Po kolejnej porażce zaczęto spekulować, że pięściarz z Wieliczki niebawem pożegna się z boksem i przeniesie się do nieco innej dyscypliny sportu. Dużo mówiło się o mieszanych sportach walki, ale pojawiały się również inne sugestie. Jedna z nich została całkowicie wykluczona przez Szpilkę.

W pewnym momencie wydawało się, że Artur Szpilka dostarczy polskim kibicom mnóstwa radości i na dobre uplasuje się w czołówce najlepszych pięściarzy na świecie. W 2016 roku stanął nawet przed szansą na mistrzostwo świata, kiedy to zmierzył się z Deontay'em Wilderem. Ale od tego pojedynku w karierze Szpilki zaczęło się dziać coraz gorzej.

O włos od tragedii na GROMDA 6! Sędzia nie miał wyjścia, niebezpieczeństwo było zbyt duże

Szpilka wykluczył taką przyszłość. Zdecydowane słowa pięściarza

Potem przyszła porażka z Adamem Kownackim, a po dwóch zwycięstwach z rzędu Szpilka znów został ciężko znokautowany, tym razem przez Derecka Chisorę. Ostatni pojedynek "Szpili" miał miejsce w maju tego roku. Łukasz Różański błyskawicznie pokonał pięściarza z Wieliczki i wówczas zaczęto spekulować, że to koniec Szpilki w boksie.

Na jaw wyszło, czym chciała zajmować się Linkiewicz. Powiedziała o dzieciach, nie uwierzycie

Coraz głośniej jest o przejściu 32-latka z pięściarstwa do mieszanych sztuk walki. O wstępnych negocjacjach mówił nawet Martin Lewandowski w rozmowie z portalem SportoweFakty WP. Na razie jednak na konkrety będzie trzeba poczekać. Pojawiały się również pogłoski, że Szpilka mógłby spróbować walki na gołe pięści.

Czy rozpoznajesz dziewczyny i żony polskich sportowców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czyją żoną jest ta pani?
Anna Lewandowska

Szpilka o walkach na gołe pięści. Dlatego na to się nie zdecyduje

Szpilka jest bowiem stałym bywalcem gal GROMDA. Nie inaczej było i w miniony piątek. W rozmowie z "Super Expressem" wyznał jednak, że sam do takiego pojedynku nie podejdzie. - Nie, tutaj nie będę walczył. Wszystko ze względu na rękę. Miałem ją cztery razy operowaną i wiem, że każdy cios trafiony w czoło, czy w inne twarde miejsce skończy się źle i będzie złamana. Jednak fajnie jest mi posługiwać się tą ręką - powiedział z uśmiechem Szpilka. Całość rozmowy w materiale poniżej!

Artur Szpilka ZAWALCZY na GOŁE PIĘŚCI? Stanowcza DEKLARACJA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze