Tyson Fury

i

Autor: Instagram/Tyson Fury Tyson Fury

Rodzinna tragedia

Tyson Fury pogrążony w żałobie. Zadźgano mu członka rodziny, mistrz świata wystosował mocny apel

2022-08-21 19:33

Tyson Fury przeżywa prawdziwą rodzinną tragedię! Mistrz świata wagi ciężkiej WBC potwierdził medialne doniesienia o straszliwej śmierci kuzyna. Gdy cały świat boksu pasjonował się walką Usyk - Joshua 2, członek rodziny "Króla Cyganów" został zadźgany nożem. Ta informacja mocno wstrząsnęła Furym, który postanowił wystosować publiczny apel.

Noc z soboty na niedzielę dla fanów boksu była szczególna. W Arabii Saudyjskiej Oleksandr Usyk potwierdził klasę i obronił niemal wszystkie tytuły mistrzowskie w rewanżu z Anthonym Joshuą. Do pełnej unifikacji pasów w wadze ciężkiej brakuje mu tylko złota WBC, które jest w posiadaniu Tysona Fury'ego. Pomiędzy Brytyjczykiem a Ukraińcem doszło już do spięcia, ale pogromca Deontaya Wildera ma obecnie większe zmartwienie. Gdy Usyk wygrywał z Joshuą na Bliskim Wschodzie, kuzyn Fury'ego został zadźgany przed jednym z nocnych lokali. Tragiczna wiadomość obiegła brytyjskie media w niedzielę rano, a kilka godzin później oficjalnie potwierdził ją znakomity pięściarz. W mediach społecznościowych wystosował też mocny apel.

Tyson Fury okropnie przejechał się po Usyku. Drastyczna ocena walki z Joshuą, nie zabrakło wulgaryzmów

Adam Kownacki PO RAZ PIERWSZY po przegranej z Demirezenem: NIE CZUŁEM SIĘ ROZBITY | Andrzej Kostyra

Tyson Fury pogrążony w żałobie. Zadźgano mu kuzyna

"Ostatniej nocy mój kuzyn został zamordowany, dźgnięty nożem w szyję. To staje się nie do zniesienia, że idioci noszą noże. Trzeba to powstrzymać. Jak najszybciej rząd Wielkiej Brytanii musi wprowadzić wyższe wyroki za przestępstwa z użyciem noża. To plaga, z której nie zdajesz sobie sprawy, dopóki nie trafi na kogoś ci bliskiego. [...] Tylko tchórze noszą broń" - napisał w mediach społecznościowych Fury. Emocjonalny apel opatrzył wymowną grafiką potępiającą przestępstwa nożowników. Jedną z ich ofiar okazał się ukochany kuzyn pięściarza.

Mateusz Borek miał do powiedzenia tylko jedno po walce Usyk - Joshua 2! Dziennikarz nie owijał w bawełnę, takie są wyliczenia

Usyk przyznał po pokonaniu Joshuy, że jego następnym celem jest Fury!

"Daily Mirror" poinformowało, że Rico Burton został dźgnięty nożem w Altrincham [miasto należące do obszaru metropolitalnego Wielkiego Manchesteru - przyp. red.] w niedzielę rano i zmarł po tym, jak został przewieziony do szpitala. Miał 31 lat i był jedną z dwóch ofiar ataku nożownika. Drugi poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, a brytyjska policja przekazała, że w związku ze sprawą do aresztu trafił 21-letni mężczyzna. Kuzyn Fury'ego był w przeszłości bokserem-amatorem.

Sonda
Kto wygrałby walkę Ołeksandr Usyk - Tyson Fury
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze