Tyson Fury

i

Autor: AP PHOTO Tyson Fury

Ostra opinia mistrza

Tyson Fury okropnie przejechał się po Usyku. Drastyczna ocena walki z Joshuą, Nie zabrakło wulgaryzmów

2022-08-21 10:08

Na walkę Ołeksandra Usyka z Anthonym Joshuą czekał cały bokserski świat. Wielki rewanż doszedł do skutku w sobotnią noc i reprezentant Wielkiej Brytanii musiał przełknąć gorycz drugiej porażki z Ukraińcem. Obecny mistrz od razu po wygranej wyzwał do walki Tysona Fury'ego. Mistrz świata błyskawicznie odpowiedział Usykowi, a przy okazji nie omieszkał w dobitnych słowach skomentować jego walki.

Niespełna rok temu Ołeksandr Usyk udowodnił, że pod względem pięściarskiego rzemiosła jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Choć Anthony Joshua miał przewagę wzrostu i zasięgu, nie mógł wyrządzić zbyt wiele krzywdy rywalowi, bo ten był świetnie przygotowany pod względem taktycznym. W rewanżu spodziewano się nieco innej twarzy "AJ".

Oleksandr Usyk wciąż mistrzem! Fantastyczne zwycięstwo z Joshuą, potwierdził supremację

Fury bez ogródek o walce Joshua - Usyk. Dobitne słowa

I co prawda Brytyjczyk faktycznie walczył nieco inaczej, ale wciąż było to za mało na świetnie dysponowanego Usyka. Reprezentant Ukrainy punktował przeciwnika i choć wydawało się, że starcie w Arabii Saudyjskiej jest bardzo wyrównane, dwóch sędziów wskazało na wygraną obecnego mistrza. Ten po starciu od razu powiedział, że chce skrzyżować rękawice z Tysonem Fury'm.

Anthony Joshua po walce podszedł do Usyka i... To zachowanie nie przejdzie bez echa, niecodzienna scena po starciu Joshua - Usyk 2

Daniel Rutkowski przed KSW 73: Jesteśmy sportowcami, nie pajacami

- Chcę walki z Tysonem Furym i nikim innym! Zależy mi na tej walce. Jeśli nie z nim, to już raczej nie zaboksuję - powiedział mistrz wagi ciężkiej. Gdyby faktycznie doszło do takiego starcia, to jeden z pięściarzy, który cieszyłby się ze zwycięstwa, byłby w posiadaniu wszystkich najważniejszych pasów mistrzowskich w królewskiej kategorii.

Fury nie czekał z zbyt długo z odpowiedzią. Brytyjczyk ostro wypowiedział się o sobotniej walce. - Obaj byli tego wieczoru gó***ni. Szczerze mówiąc to była jedna z najgorszych walk o mistrzostwo świata wagi ciężkiej jakie widziałem. To było straszne gó***, zniszczyłbym Usyka i Joshuę tego samego wieczoru. Sięgnijcie więc głęboko do swojej kieszeni - powiedział Fury.

Sonda
Kto wygrałby walkę Ołeksandr Usyk - Tyson Fury
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze