Wilder - Fury 2: Amerykanin wskazał przyczynę porażki. KURIOZALNE tłumaczenie

2020-02-25 12:58 MC
Deontay Wilder kontra Tyson Fury
Autor: AP Photo/Isaac Brekken Deontay Wilder kontra Tyson Fury

Deontay Wilder nadal rozpamiętuje walkę z Tysonem Furym. Amerykanin ewidentnie nie był sobą w ringu i poniósł pierwszą porażkę w karierze, tracąc pas mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Teraz wskazał element, który mógł przesądzić o takim wyniku tego pojedynku. Chodzi o... zbyt ciężki strój.

Walka Wilder - Fury była wielkim show, również przed pierwszym gongiem. Obaj pięściarze robili wszystko, by przykuć uwagę swoim wejściem do ringu. Amerykanin założył czarno-czerwoną zbroję, która ważyła ponad 18 kilogramów, natomiast Brytyjczyk w koronie i eleganckich szatach został wniesiony między liny w lektyce. To właśnie wspomniana zbroja miała wpłynąć na słabszą postawę Wildera.

- Mój strój był dla mnie o wiele za ciężki. Od początku walki nie czułem nóg. (...) Wszyscy wiedzą, że jestem wojownikiem. Wiele osób mówiło, że wyglądało to tak, jakby coś było ze mną nie tak. Tak było, ale kiedy jesteś w ringu, to musisz blefować - powiedział Wilder.

- Założyłem ten strój po raz pierwszy na moment dzień przed walką, ale nie wydawał się wtedy aż tak ciężki. Ale razem z hełmem ważył przynajmniej 40 funtów - dodał.

Rewanżowa walka Wilder - Fury zakończyła się w siódmej rundzie. Wygrał Brytyjczyk po tym, jak narożnik Amerykanina rzucił ręcznik.

Wilder-Fury 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.