Wilder-Fury 2. Deontay Wilder zapowiada DRAMATYCZNY NOKAUT na Tysonie Furym [WIDEO]

2020-02-19 16:14 MF
Wilder - Fury 2: transmisja i godzina
Autor: RINGO CHIU/AFP/East News Wilder - Fury 2: transmisja i godzina

Cały bokserski świat czeka z zapartym tchem na sobotę, kiedy to w Las Vegas Deontay Wilder (35 l., 42-0-1, 41 k.o.) po raz drugi zmierzy się z Tysonem Furym (32 l., 29-0-1, 20 k.o.). Mistrz świata WBC wagi ciężkiej emanuje pewnością siebie przed rewanżem: - Widzę to bardzo prosto, to będzie dramatyczny nokaut! - odważnie zapowiada.

Pierwsza walka Wildera z Furym odbyła się w grudniu 2018 roku i zakończyła się kontrowersyjnym remisem. Fantastycznie dysponowany Brytyjczyk napsuł sporo krwi czempionowi i w opinii wielu kibiców i ekspertów powinien wygrać na punktu, nawet pomimo tego, że dwukrotnie leżał na deskach.

W rozmowie z telewizją FOX Wilder przewiduje inny scenariusz na drugi pojedynek: - Widzę to bardzo prosto. To będzie dramatyczny nokaut, jak zawsze! Nie mogę się już doczekać, by pokazać to światu. To będzie dramatyczny nokaut! - powtórzył czempion WBC.

Amerykanin zdradził też kulisy planu taktycznego na drugą walkę z Furym: - Będę bardziej cierpliwy, podobnie jak miało to miejsce w walce z Luisem Ortizem. Chcę być też bardziej aktywny i zadawać więcej lewych prostych. Mam wspaniały plan na tę walkę. Pierwszy pojedynek była jak jazda Lamborghini, teraz będę cierpliwy, jakbym siedział na tylnym siedzeniu w Rolls-Roysie - zapowiada Wilder.

Walka Wilder-Fury 2 w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. Transmisję z gali w Las Vegas przeprowadzi TVP Sport od 3.45. Bohaterowie walki wieczoru powinni pojawić się w ringu ok. 5.45.