Artur Szpilka

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Artur Szpilka

Artur Szpilka bliski KSW? Tajemnicza wypowiedź pięściarza. To może być jego pierwszy rywal w MMA

2022-03-27 21:54

Nadal nie wiadomo, jak potoczą się przyszłe losy Artura Szpilki. Wiele wskazuje na to, że pięściarza na ringu bokserskim już nie zobaczymy, co nie oznacza, że zakończył karierę. Już niebawem może zacząć przygodę z mieszanymi sztukami walki. Dywagacji, w której federacji Szpilka może wylądować wciąż jest wiele. Sam zawodnik został zapytany niedawno o swoją przyszłość i wypowiedź była nieco tajemnicza.

Artur Szpilka w boksie miał zrobić wielką karierę i wierzono, że sięgnie po mistrzowski tytuł. Choć w karierze stoczył kilka walk z rywalami z najwyższej światowej półki, zazwyczaj kończyły się to dla reprezentanta Polski bardzo nieprzyjemnie. Szpilka w starciach z najlepszymi często był nokautowany, co przekreślało jego szanse na duży sukces.

Krzysztof Radzikowski pokazał prawdziwą bestię. Głaskał ją ku uciesze kibiców

Szpilka coraz bliżej KSW? Pojawiły się poważne plotki

Szpilkę ostatni raz na ringu widzieliśmy w maju ubiegłego roku. Wówczas zmierzył się z Łukaszem Różańskim. Pojedynek dla "Szpili" potoczył się wręcz katastrofalnie, bo już w pierwszej rundzie został znokautowany. Niejako było to potwierdzeniem, że o powrót do wielkiego świata boksu dla pięściarza może być niemożliwy.

Czesław Michniewicz może wielu zaskoczyć. Ujawniono plany selekcjonera, burzliwa dyskusja wisi w powietrzu

Wówczas zaczęto mówić o mieszanych sztukach walki. Szpilka raczej nie wykluczał spróbowania swoich sił w tej formule, a sprawy z każdym tygodniem wydają się nabierać rozpędu. Wciąż nie ma potwierdzonych wiadomości, w której federacji 32-latek mógłby zadebiutować. Dużo mówiło się o FAME MMA, ale ostatnie doniesienia mówią o KSW.

Sonda
Czy Artur Szpilka poradzi sobie w MMA?

Szpilka - Radczenko w MMA? Tajemnicza wypowiedź pięściarza

Wszystko za sprawą wpisu na Instagramie Siergieja Radczenki. Pięściarz z Ukrainy, który boksował ze Szpilką, opublikował informację, że dostał propozycję od Martina Lewandowskiego (współwłaściciela KSW) walki z 32-latkiem w KSW. Szpilka o tę wiadomość został zapytany przez dziennikarzy portalu Ringpolska.pl.

- Nie będę tego komentował, bo to nie w mojej kwestii. Wiadomo, że jak on już coś powiedział to znaczy, że coś się dzieje - powiedział zawodnik. Dodał jednocześnie, że jego debiut miał mieć miejsce w maju, ale ze względu na brak rywala może się on przesunąć na lipiec albo sierpień. Szpilka zdradził, że najchętniej zmierzyłby się w MMA z innym pięściarzem.

Proksa bezlitośnie o szansach polskich pięściarzy | Andrzej Kostyra
Najnowsze