Artur Szpilka

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Artur Szpilka

Artur Szpilka nie mógł się powstrzymać. Podekscytowany wypaplał, z kim zawalczy w debiucie w MMA

2022-04-22 11:38

Od pewnego czasu wiadomo, że Artur Szpilka zadebiutuje w MMA. Jeden z czołowych polskich bokserów związał się z KSW i już niedługo ma zadebiutować w oktagonie. Fani sportów walki od wielu miesięcy spekulowali na temat tego, z kim zmierzy się "Szpila", który wreszcie potwierdził ostatnie doniesienia!

Ostatnią walkę Szpilka stoczył w maju zeszłego roku, gdy został boleśnie znokautowany przez Łukasza Różańskiego. Ta porażka mocno odbiła się na jego psychice, bowiem 33-latek wyraźnie stracił zapał do boksu. Nie ukrywał, że szuka nowych wrażeń, które odnalazł w MMA. Był jednym z najgorętszych nazwisk na rynku, a o jego usługi zabiegały niemal wszystkie federacje. Ostatecznie "Szpila" związał się z KSW, a w marcu zdradził w rozmowie z "Super Expressem", jak wyglądają jego przygotowania.

Krzysztof Radzikowski pokazał publicznie, ile ma centymetrów. Padliśmy z wrażenia, gigantyczny rozmiar

Szpilka zadebiutuje w MMA. Zdradził rywala!

Na razie trenuję i się przygotowuję. Zobaczymy, jak wyjdzie w debiucie. To jest zupełnie inny kawałek chleba, różne płaszczyzny walki. Do tej pory w boksie mogłem uderzać tylko rękami i się nimi bronić - stwierdził wówczas bokser z Wieliczki. Wydaje się, że jego debiut jest już coraz bliżej, bowiem najnowsze doniesienia mówią o występie na gali KSW 71, która jest planowana na 18 czerwca! Staje się to coraz bardziej prawdopodobne, tym bardziej że Szpilka zdradził nazwisko swojego rywala!

Na razie Szpilka porzucił marzenia o zdobyciu mistrzostwa świata w boksie. Tymczasem Tyson Fury zapowiedział zakończenie kariery!

Znamy rywala Szpilki w debiucie w MMA

"Szpila" był gościem programu "Koloseum" w Polsacie Sport i nie był w stanie powstrzymać ekscytacji. Od dłuższego czasu spekulowało się, że jego rywalem może być Siergiej Radczenko, z którym walczył w marcu 2020 r. Wówczas Polak wygrał po kontrowersyjnym werdykcie i okazuje się, że po pewnym czasie Ukrainiec otrzyma szansę rewanżu!

Przełomowe wieści w sprawie walki Artura Szpilki w KSW! Na te informacje fani pięściarza czekali z zapartych tchem

Nie będę tego ukrywał, bo sam Martin [Lewandowski - przyp.red.] już ogłosił, że mój debiut to będzie prawdopodobnie rewanż z Sergieiem Radczenko, więc super sprawa - zdradził przed kamerami Szpilka. Co ciekawe, Ukrainiec ma już za sobą przeszłość w mieszanych sztukach walki, co daje mu pewną przewagę. - On jest przede wszystkim bokserem, a do tego ma dwie walki w MMA. Jedną wygrał, jedną przegrał. Nie będzie to debiutant tak jak ja, tylko ten stres debiutu ma już za sobą - ocenił były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w boksie.

Sonda
Kto wygra walkę Szpilka - Radczenko w MMA?
Artur Szpilka szczerze o MMA i walce Polaka o mistrzostwo świata
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze