Artur Szpilka

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Artur Szpilka

Wielka walka nadchodzi

Artur Szpilka prosto z mostu o walce z Wrzoskiem. Tak określił swojego rywala, nie krył się z emocjami

2022-11-03 8:47

KSW w 2022 roku zorganizuje jeszcze dwie gale w tym jedną z hitową walką Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim, ale włodarze organizacji już teraz poinformowali, co wydarzy się na początku przyszłego roku. A będzie działo się dużo. W Szczecinie podczas XTB KSW 78 dojdzie do pojedynku Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem. "Szpila" z szacunkiem wypowiada się o najbliższym rywalu.

KSW nie zamierza zwalniać tempa. Co prawda kibice z niecierpliwością wyczekują 17 grudnia, kiedy to dojdzie do rywalizacji Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim podczas XTB KSW 77, ale wielkich grzmotów nie zabraknie również 28 stycznia. Organizacja MMA niedawno ogłosiła datę oraz pierwsze walki, które zobaczymy XTB KSW 78 w Szczecinie.

Szpilka szczerze o Wrzosku. Tak wypowiada się o najbliższym rywalu

Pojedynkiem wieczoru będzie starcie Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem. Obaj zawodnicy mają małe doświadczenie w mieszanych sztukach walki, ale obaj mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami w innych formułach. "Szpila" ma za sobą już dwa pojedynki w MMA, natomiast Wrzosek niedawno udanie debiutował w KSW, pokonując Tomasza Sararę.

Pojedynek Szpilka - Wrzosek niemal na pewno będzie cieszył się wielkim zainteresowaniem. W "Przeglądzie Sportowym" pięściarz wypowiedział się o swoim rywalu i emocjach związanych ze starciem. - Pojedynek z Wrzoskiem jest dla mnie wyzwaniem sportowym. Przede wszystkim jest świetnym kickboxerem, ale jak każdy dobrze wie, zawsze bardzo lubiłem wyzwania sportowe - powiedział Szpilka.

- Dużo lepiej walczyłem, rywalizując z zawodnikiem, z którym miałem więcej do ugrania. Tak jak mówiłem już wcześniej, MMA traktuję jako przygodę, więc fajnie, że dojdzie do takiego pojedynku - przyznał. Szpilka powiedział jednocześnie, że nie zastanawiał się długo nad przyjęciem takiej oferty.

Sonda
Kto wygra walkę Artur Szpilka - Arkadiusz Wrzosek?
Mateusz Gamrot chce walki z byłym mistrzem UFC! Wylicza błędy po porażce

Czy Raków grałby w Europie lepiej niż Lech? Iga Świątek faworytką turnieju WTA Finals. Krychowiak szykuje się na mundial, a Sochan punktuje w NBA!

To tylko niektóre tematy najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT. Posłuchajcie!

Listen to "Piłkarz za MILIARD euro to ABSURD! LM zejdzie na psy." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze