Artur Szpilka

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Artur Szpilka

Wielka walka nadchodzi

Artur Szpilka prosto z mostu o walce z Wrzoskiem. Tak określił swojego rywala, nie krył się z emocjami

2022-11-03 8:47

KSW w 2022 roku zorganizuje jeszcze dwie gale w tym jedną z hitową walką Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim, ale włodarze organizacji już teraz poinformowali, co wydarzy się na początku przyszłego roku. A będzie działo się dużo. W Szczecinie podczas XTB KSW 78 dojdzie do pojedynku Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem. "Szpila" z szacunkiem wypowiada się o najbliższym rywalu.

KSW nie zamierza zwalniać tempa. Co prawda kibice z niecierpliwością wyczekują 17 grudnia, kiedy to dojdzie do rywalizacji Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim podczas XTB KSW 77, ale wielkich grzmotów nie zabraknie również 28 stycznia. Organizacja MMA niedawno ogłosiła datę oraz pierwsze walki, które zobaczymy XTB KSW 78 w Szczecinie.

Szpilka szczerze o Wrzosku. Tak wypowiada się o najbliższym rywalu

Pojedynkiem wieczoru będzie starcie Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem. Obaj zawodnicy mają małe doświadczenie w mieszanych sztukach walki, ale obaj mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami w innych formułach. "Szpila" ma za sobą już dwa pojedynki w MMA, natomiast Wrzosek niedawno udanie debiutował w KSW, pokonując Tomasza Sararę.

Pojedynek Szpilka - Wrzosek niemal na pewno będzie cieszył się wielkim zainteresowaniem. W "Przeglądzie Sportowym" pięściarz wypowiedział się o swoim rywalu i emocjach związanych ze starciem. - Pojedynek z Wrzoskiem jest dla mnie wyzwaniem sportowym. Przede wszystkim jest świetnym kickboxerem, ale jak każdy dobrze wie, zawsze bardzo lubiłem wyzwania sportowe - powiedział Szpilka.

- Dużo lepiej walczyłem, rywalizując z zawodnikiem, z którym miałem więcej do ugrania. Tak jak mówiłem już wcześniej, MMA traktuję jako przygodę, więc fajnie, że dojdzie do takiego pojedynku - przyznał. Szpilka powiedział jednocześnie, że nie zastanawiał się długo nad przyjęciem takiej oferty.

Sonda
Kto wygra walkę Artur Szpilka - Arkadiusz Wrzosek?
Mateusz Gamrot chce walki z byłym mistrzem UFC! Wylicza błędy po porażce

Czy Raków grałby w Europie lepiej niż Lech? Iga Świątek faworytką turnieju WTA Finals. Krychowiak szykuje się na mundial, a Sochan punktuje w NBA!

To tylko niektóre tematy najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT. Posłuchajcie!

Listen to "Piłkarz za MILIARD euro to ABSURD! LM zejdzie na psy." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze