Borys Mańkowski znokautowany na KSW 78

i

Autor: Zrzut ekranu/Viaplay/KSW Borys Mańkowski znokautowany na KSW 78

Co za nokaut

Borys Mańkowski zmasakrowany na KSW 78! Mircea powalił go zabójczym kolanem i dobił, Polak padł jak rażony piorunem

2023-01-21 21:57

Nie tak miał wyglądać powrót Borysa Mańkowskiego do klatki KSW. Były mistrz federacji poniósł trzecią porażkę z rzędu, ale tym razem po raz pierwszy od ponad 5 lat przegrał przed czasem! "Diabeł Tasmański" miał lekką przewagę w oktagonie, jednak chwila nieuwagi sprawiła, że Valeriu Mircea powalił go zabójczym kolanem i dobił.

Mańkowski miał odrodzić się na pierwszej gali nowego roku po bolesnych porażkach z Marianem Ziółkowskim i Danielem Torresem. Spadł nieco w rankingu kategorii lekkiej na czwarte miejsce, a w Szczecinie przywitał go ósmy w tym zestawieniu Valeriu Mircea. Pojedynek zapowiadał się niezwykle interesująco, jednak za faworyta uchodził były mistrz KSW. "Diabeł Tasmański" potwierdzał te przewidywania od pierwszego gongu, wywierając presję na Mołdawianinie, ale nie uniknął błędu. Zapłacił za to najdroższą możliwą karę, bowiem po raz pierwszy od wielu lat przegrał przed czasem.

Borys Mańkowski zmasakrowany na KSW 78! Mircea powalił go zabójczym kolanem i dobił

W końcówce pierwszej rundy, w której Mircea przez długi czas badał Polaka, doszło do brutalnego nokautu. Mołdawianin idealnie wszedł w cios Mańkowskiego latającym lewym kolanem, po którym odciął mu prąd. Przyjaciel Mateusza Gamrota starał się jeszcze przetrwać, ale "Samotny Wilk" błyskawicznie dobił go potężnymi ciosami na ziemi i sprawił niespodziankę. Wielki szok przeżył m.in. Gamrot, który był w narożniku "Diabła Tasmańskiego" i tuż po zakończeniu walki nie mógł uwierzyć w to rozstrzygnięcie. Mańkowski przez pewien czas leżał na macie i dochodził do siebie, jednak na szczęście wstał o własnych siłach i podziękował rywalowi za pojedynek. Z kolei Mircea został wygwizdany przez zawiedzioną publiczność, jednak nie chował do niej żalu i z szacunkiem podziękował wszystkim kibicom.

Sonda
Kto wygra walkę Materla - Grove 2?
Radosław Paczuski przed KSW 78: Scenariusz na 2023? Trzy walki
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze