Artur Szpilka

i

Autor: Tomasz Radzik SE Artur Szpilka

Szpilka kontuzjowany!

Fatalne wieści w sprawie Artura Szpilki! Bokser jest kontuzjowany, musi przejść operację

2022-11-16 16:31

Artur Szpilka przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie zdoła wystąpić na nadchodzącej gali XTB KSW 78, na której miał walczyć z Arkadiuszem Wrzoskiem. „Szpila” w krótkim wideo poinformował swoich fanów, że doznał urazu, którego nie może zlekceważyć i konieczna będzie operacja, co wyklucza go z nadchodzącej walki. Zapowiedział jednak, że będzie chciał jak najszybciej wrócić do klatki.

Artur Szpilka w ostatnim czasie postanowił zamienić boks na MMA i wyszło mu to całkiem udanie. Po długiej przerwie po walce z Łukaszem Różańskim w boksie pojawił się w klatce KSW, gdzie pokonał Sergieja Radczenkę. Później dał się namówić na występ na gali High League 4, gdzie pokonał Denisa Załęckiego, choć walka nie zakończyła się tak, jak oczekiwali tego fani, bowiem Załęckiego wyeliminowała kontuzja. Teraz Szpilka miał stanąć przed kolejnym sporym wyzwaniem – na gali XTB KSW 78 miał walczyć z Arkadiuszem Wrzoskiem. Niestety, jak sam bokser poinformował, nie zdoła wyjść do klatki na styczniowej gali z powodu kontuzji.

Artur Szpilka kontuzjowany! Konieczny będzie zabieg

Artur Szpilka po dwóch wygranych w MMA miał stanąć przed dużym wyzwaniem. Arkadiusz Wrzosek to uznany kick-boxer, ale niedawno także postanowił przejść do mieszanych sztuk walki i w debiucie pokonał Tomasza Sararę. Walka ze Szpilką zapowiadała się niezwykle emocjonująco, ale już wiadomo, że do niej nie dojdzie w pierwotnym terminie, czyli 21 stycznia na gali XTB KSW 78.

 – Słuchajcie, jestem w szpitalu, będę miał operację i niestety moja walka z Arkiem Wrzoskiem się nie odbędzie, ponieważ nabawiłem się kontuzji pleców – zaczął Artur Szpilka, który nagranie wysłał już z centrum medycznego, do którego trafił – Myślałem, że pomoże blokada, wziąłem dwa tygodnie temu blokadę w plecy, niestety nie wyszło, przy treningu zapaśniczym, w sparingach bardzo boli. Nawet jak leżę, jest promieniowanie do nogi, więc razem z doktorem podjęliśmy decyzję, że muszę być zoperowany. Dzisiaj będę miał operację, niestety, walka z Arkiem w tym terminie się nie odbędzie. Czekajcie, aż wrócę, mam nadzieję zdrowy – zakończył Artur Szpilka. W poście na profilu KSW możemy dotyczyć, że kontuzja dotyczy konkretnie kręgosłupa.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze