Gala Babilon MMA 10: Adrian Zieliński zgarnie dwa pasy?

2019-10-08 15:28 RO
Adrian Zieliński MMA
Autor: REPORTER Adrian Zieliński MMA

Już 26 października dojdzie do hitowego starcia. Podczas historycznej pierwszej na świecie gali MMA pod ziemią w Kopalni Soli "Wieliczka" zmierzą się ze sobą mistrzowie wagi piórkowej federacji FEN i Babilon MMA. Adrian Zieliński (32 l., 19-8) dzierżący pas FEN jest pewny, że jego rywal Daniel Rutkowski (29 l., 8-2) niczym mu nie zagrozi.

– Czuję się faworytem tej walki i cieszę, że spełniam marzenie o unifikacji pasów w kategorii piórkowej. To kolejny wielki krok w mojej karierze i sam jestem ciekawy, co wydarzy się później. Mam ogromne doświadczenie w MMA i muay thai oraz formułach low-kick i K-1, walczyłem na Mistrzostwach Świata i Europy. Daniel Rutkowski trenował zapasy, ale to będzie za mało – zapewnia Olsztynianin.

– Jestem na takim etapie kariery, że nie mogę obawiać się walki z „Rutkiem”. Wystarczy spojrzeć m.in. na to, z kim ja się biłem, a jakich rywali miał Rutkowski. Oczywiście, w walce w oktagonie może wydarzyć się wszystko, ale na papierze wszystko przemawia ze mną. Daniel nie będzie miał argumentów, by wygrać w Wieliczce. Dopiero tam Rutkowski zobaczy co to znaczy stać oko w oko w klatce z naprawdę wymagającym rywalem – podkreślił.

Bilety na galę Babilon MMA 10: Podziemny Krąg do nabycia w serwisie Eventim.pl

Najnowsze