Jan Błachowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Jan Błachowicz

Kiedy walka Błachowicza?

Jan Błachowicz zdradził dalsze plany! Wskazał, kiedy może wrócić do oktagonu

2022-09-07 12:13

Jan Błachowicz zrobił niedawno pierwszy krok w stronę odzyskania pasa mistrza świata wagi półciężkiej UFC. Wydawało się, że po zwycięstwie nad Aleksandarem Rakiciem przystąpi on do walki o pas, jednak wiele wskazuje na to, że zanim do tego dojdzie, Jan Błachowicz będzie musiał jeszcze raz zawalczyć. Polak wskazał nawet termin, który byłby dla niego najlepszy. Wiadomo też, kto mógłby być jego rywalem.

Jan Błachowicz w kiepskim stylu stracił pas mistrza UFC w wadze półciężkiej, przegrywając z Gloverem Teixeirą na gali UFC 267 już w drugiej rundzie przez poddanie. Brazylijczyk był wyraźnie lepszy i z tego powodu Błachowicz nie dostał nawet szansy na rewanż i musiał wygrać przynajmniej jedną walkę, by znów walczyć o pas. Teraz wiele wskazuje na to, że pokonanie Aleksandara Rakicia nie wystarczyło i „Cieszyński Książę” znów będzie musiał wyjść do „zwykłej” walki.

Fani wściekli na Polsat! Zapadła decyzja w sprawie hitowego starcia. Nie będzie transmisji przez… wojnę i Kadyrowa

Jan Błachowicz wrócił do Polski po wygranej z Rakiciem. Leci do Singapuru rozmawiać o walce o pas

Jan Błachowicz zawalczy jeszcze w tym roku?

Obecnie rewanż z Gloverem Teixeirą nie miałby większego sensu, bowiem Brazylijczyk stracił pas mistrzowski na rzecz Jiriego Prochazki. Wiele wskazuje więc na to, że najpierw Teixeira dostanie szansę odzyskania pasa w drugiej walce z Prochazką, a w tym czasie Błachowicz będzie musiał stoczyć kolejne starcie, choć zajmuje obecnie 2. miejsce w rankingu UFC.

Czegoś takiego z Krzysztofem Radzikowskim w Gogglebox jeszcze nie widziano! Był jak Michał Wiśniewski

 – Mam dwa scenariusze. Albo biję się z Prochazką o pas, co jest raczej mniej prawdopodobnym scenariuszem. Coś czuję jednak, że będę jeszcze musiał zrobić jedną walkę. Najprawdopodobniej byłaby to walka z Ankalajewem – powiedział Polak w rozmowie z Winicjuszem Bartkowem. Zdradził też, że najlepszy byłby dla niego grudniowy termin walki, czyli moglibyśmy zobaczyć go w akcji jeszcze w tym roku.

Sprawdź, jakie wykształcenie ma Jan Błachowicz. Kliknij w galerię poniżej:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze