Jan Błachowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Jest oficjalna informacja o kolejnej walce Jana Błachowicza! Polak zmierzy się z legendą!

2021-05-07 19:39

Mówiło się o tym już od dawna, ale na oficjalne potwierdzenie kolejnej walki Jana Błachowicza w UFC musieliśmy nieco poczekać. W piątkowe popołudnie stało się jasne, że niepotwierdzone jak dotąd informacje, stały się faktem. Mistrz amerykańskiej federacji następny pojedynek stoczy na początku września. A jego rywalem będzie prawdziwa legenda UFC. Błachowicza czeka ciężkie zadanie.

Jan Błachowicz to obecnie niekwestionowana gwiazda polskiego MMA. "Cieszyński Książę" jako pierwszy reprezentant biało-czerwonych sięgnął po mistrzowski pas największej federacji mieszanych sztuk walki na świecie, a więc amerykańskiego UFC. Stało się to we wrześniu 2020 roku. Wówczas Błachowicz pokonał przed czasem Dominicka Reyesa i sięgnął po pas w kategorii półciężkiej. Każdy podkreśla jednak, że mistrzostwo jest łatwiej zdobyć niż go bronić. Polak pokazał jednak, że i w roli mistrza spisuje się wyśmienicie. Przed dwoma miesiącami znów wyszedł zwycięsko z pojedynku w UFC i to z nie byle kim. Pokonał Israela Adesanyę, który do walki z Błachowiczem miał status niepokonanego.

Kamila Wybrańczyk pokazała zdjęcie z przeszłości. Fani byli absolutnie zaskoczeni, istotny szczegół zwrócił ich uwagę

Kolejne starcie Błachowicza

Teraz na Błachowicza będzie czekało nie mniej trudne zadanie. Już od jakiegoś czasu mówiło się, że we wrześniu tego roku dojdzie do kolejnej walki z udziałem reprezentanta Polski. Doniesienia potwierdziły się i UFC oficjalnie ogłosiło, że Błachowicza zobaczymy na gali UFC 266 4 września. Tym razem Polak skrzyżuje rękawice z doświadczonym Gloverem Teixeirą.

Legenda na drodze Polaka

Dla 41-letniego Brazylijczyka może być to ostatnia szansa na osiągnięcie wielkiego sukcesu. Teixeira w UFC walczy od 2012 roku. W sumie w MMA stoczył już 39 pojedynków z czego aż 32 wygrał. Ostatnio ma znakomitą serię, bo reprezentant Brazylii jest niepokonany od pięciu walk. Ale nie ma wątpliwości, że starcie z Błachowiczem będzie dla niego największym wyzwaniem w ostatnim czasie.

Zobacz też: Okropny poranek Mariusza Pudzianowskiego. Gdy to zobaczył, odechciało mu się wszystkiego

Sonda
Czy Jan Błachowicz pozostanie mistrzem UFC przez lata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze