Joanna Jędrzejczyk będzie ZAŁAMANA? Usłyszała bardzo złe wieści, fani nie mogą uwierzyć

2021-01-12 15:47 PM
Joanna Jędrzejczyk
Autor: East News Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk to najlepsza nasza zawodniczka MMA. Jako pierwsza Polka walczyła w UFC, największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. W latach 2015-2017 była mistrzynią tej federacji w wadze słomkowej i bardzo chciałaby znów stanąć do walki o odzyskanie pasa. Niestety, w najbliższym czasie może się to okazać niemożliwe.

Starcie Joanny Jędrzejczyk z Zhang Weili w marcu 2020 roku przeszło do historii UFC. Wszyscy eksperci są zgodni, że była to niezwykle wyrównana i stojąca na bardzo wysokim poziomie walka, która przez niektórych została okrzyknięta walką roku. Niestety, ostatecznie z tego starcia zwycięsko wyszła Zhang, która obroniła pas mistrzyni UFC w wadze słomkowej.

Mariusz Pudzianowski pokazał wielkie piersi. "SUTY jak WENTYLE OD STARA"

Polka przegrała z Chinką niejedno głośną decyzją sędziów i niestety nie udało się jej odzyskać tytułu mistrzyni, który dzierżyła w latach 2015-2017. Joanna Jędrzejczyk nie ukrywa, że dla niej liczy się tylko walka o pas mistrzowski. Niestety, teraz pojawiły się wieści, które raczej nie zadowolą samej zawodniczki, a już na pewno nie jej fanów.

Wielu kibiców MMA w Polsce i na świecie czeka na rewanż Zhang Weili z Joanną Jędrzejczyk, a polska zawodniczka niedawno podkreśliła, że wróci tylko na walkę o pas mistrzowski, wciąż należący do Chinki. - Bez kibiców, bez "big money" i bez walki o pas nie zobaczycie JJ i to może potrwać rok, dwa, trzy, cztery, pięć lat. Jestem zajęta. Realizuję się jako człowiek i jako kobieta. Są priorytety – mówiła kilka tygodni temu w programie "Oktagon Live" na Kanale Sportowym.

Jak BŁYSKAWICA. Zobacz najszybszą wygraną McGregora [WIDEO]

Okazuje się jednak że władze UFC mają całkiem inny pogląd na sprawę walki o mistrzostwo w wadze słomkowej. Szef amerykańskiej federacji, Dana White, w rozmowie z Brettem Okamoto ze stacji ESPN zdradził jakie ma plany wobec Zhang – To oczywiste, że walka, którą wszyscy chcieliby zobaczyć, to starcie Zhang Weili z Rose Namajunas. Mam nadzieję, że uda się ją zorganizować. Jeśli nie, to następna w kolejce jest prawdopodobnie Carla Esparza – przyznał White.

Część fanów pod udostępnionym na Twitterze wpisem nie zgadza się ze słowami szefa UFC i twierdzą, że to Joanna Jędrzejczyk powinna dostać szansę na rewanż z Zhang Weili i ponownie stanąć do walki o pas. Wygląda jednak na to, że zarówno Jędrzejczyk jak i wielu kibiców będzie musiało uzbroić się cierpliwość. Oczywiście, jeśli planów nie zmieni ani UFC, ani polska zawodniczka. Jędrzejczyk zapowiedziała, że w drugiej połowie lutego chce wrócić do treningów w American Top Team na Florydzie i rozpocząć negocjacje z UFC w kwestii jej kolejnego starcia.

SZEF FAME MMA potwierdza walkę WARDĘGI i rywala DON KASJO [LIVE] Andrzej Kostyra
Najnowsze