Gwiazda polskiego MMA WSTRZĄŚNIĘTA wyrokiem TK. "Chce mi się WYĆ!"

2020-10-25 18:54 pab
Karolina Kowalkiewicz
Autor: Instagram/karolinakowalkiewicz Karolina Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz nie może się otrząsnąć po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerywanie ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niezgodne z ustawą zasadniczą. "Targa mną wiele różnych emocji, złość, żal, bezsilność, rozczarowanie, wstyd... od kilku dni chce mi się wyć!" - napisała na Instagramie.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że przerywanie ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Wywołało to burzę w całej Polsce. Ludzie protestują na ulicach z nadzieją, że wymuszą zmianę na rządzących w kwestii aborcji.

Justyna Kowalczyk-Tekieli zgłosi sprawę do prokuratury? OHYDNE słowa internautki

Wiele sportsmenek zabrało głos w tej sprawie. W tym gronie jest także Karolina Kowalkiewicz. "Jestem sportowcem. Jestem kobietą. Do walki zawsze wychodziłam z flagą na ramionach dumnie reprezentując Polskę. Kocham swoją ojczyznę i nie umiem poradzić sobie z tym co się dzieje. Targa mną wiele różnych emocji, złość, żal, bezsilność, rozczarowanie, wstyd... od kilku dni chce mi się wyć!" - napisała na Instagramie.

"Nie wierzę, że w XXI wieku w cywilizowanym kraju dzieją się takie rzeczy, że pozbawia się kobiety prawa wyboru! Jestem sportowcem, jestem wojownikiem. Każda z nas, Was jest wojowniczką i jest w stanie walczyć o swoje, o swoje prawa, o prawo do wyboru! To jest wojna!" - dodała.

Udusił rywala i się popłakał. Po walce zakończył karierę! [WIDEO]

Kowalkiewicz to jedna z najbardziej znanych polskich zawodniczek MMA. W swojej karierze walczyła w KSW i UFC. Obecnie jest związana z największą światową organizacją.

Kolejny dzień strajku kobiet w Łodzi
Najnowsze