Rafał Moks

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Śmierć zawodnika KSW

Kim był Rafał Moks? Były zawodnik KSW zmarł w wieku 36 lat

2022-11-18 13:22

Rafał Moks nie żyje - ta informacja wstrząsnęła polskim środowiskiem MMA. Były zawodnik KSW miał zaledwie 36 lat, a śmierć tak młodych osób zawsze wywołuje ogromny szok. Rafał Moks był doskonale znany fanom mieszanych sztuk walki, choć od pewnego czasu już nie walczył w klatce. Na razie nie są znane przyczyny śmierci Moksa.

Rafał Moks zawodową karierę rozpoczął w 2007 roku w Niemczech. Po raz pierwszy pojawił się na gali Fight Club Berlin 10. Później stoczył premierową walkę przed własną publicznością w Polsce, a następnie znów występował na zagranicznych galach. Meldował się m.in. w Holandii, Rosji, czy na Ukrainie. W Polsce na dłużej zatrzymało go KSW.

Rafał Moks nie żyje. Kim był Rafał Moks?

Pierwszą walkę w największej polskiej federacji MMA stoczył w listopadzie 2011 roku, a jego rywalem był Aslambek Saidow. Moks mierzył się później z takimi zawodnikami jak Borys Mańkowski, czy Marcin Naruszczka, a więc postaciami doskonale znanymi w KSW. W sumie Moks w zawodowym MMA stoczył 19 walk, z których 11 wygrał. Ostatnie jego starcie to pojedynek z Robertem Radomskim na KSW 35 w połowie 2015 roku. Później popadł w konflikt z prawem i był za kratkami. Wolność odzyskał w 2021 roku, a jeszcze kilka miesięcy temu jego trener, Piotr Bagiński przyznał w wywiadzie dla portalu "MMAnews", że zawodnik wrócił do treningów. W piątkowe popołudnie pojawiły się druzgocące informacje o śmierci Moksa. Przyczyny zgonu nie są jeszcze znane.

Mamed Khalidov PIERWSZY RAZ o walce z Pudzianowskim
Najnowsze