KSW 53: Drwal - Bieńkowski: Gorilla ZMIAŻDŻYŁ rywala. Drwal z pierwszym zwycięstwem w KSW!

2020-07-11 22:09 Damian Okła
Łukasz Bieńkowski, Tomasz Drwal
Autor: Instagram/ksw_mma Łukasz Bieńkowski, Tomasz Drwal

Z dużym zainteresowaniem można było się przyglądać szóstej walce sobotniego wieczoru na KSW 53. Po ponad pięciu latach Tomasz Drwal zdecydował się po raz drugi spróbować sił w polskiej federacji mieszanych sztuk walki. Jego rywalem był Łukasz Bieńkowski i to "Gorilla" mogła cieszyć się po zwycięstwie. Drwal wygrał przez techniczny nokaut.

38-latek to prawdziwa legenda polskiego MMA. Zawodnik z Nowego Sącza był pierwszym reprezentantem biało-czerwonych, który podpisał kontrakt z amerykańskim UFC. Jego debiut w KSW był nieudany, bo przegrał z Michałem Materlą w 2015 roku. Po pięciu latach zdecydował się raz jeszcze spróbować sił w polskiej federacji i tym razem odniósł zwycięstwo.

KSW 53: Wyniki gali

Początkowo pojedynek z Łukaszem Bieńkowskim był mocno statyczny. Obaj panowie słyną z potężnych ciosów, które mogą zakończyć walkę, dlatego podeszli do siebie z małą dozą asekuracji. Bieńkowski często decydował się na niskie kopnięcia, przez co uda Drwala momentalnie stały się czerwone. "Gorilla" nie podjął się większych prób ataku w I rundzie.

Ajtuj Szminka opluty przez Artura Szpilkę! Marcin Gortat broni boksera

Zupełnie inaczej było w II starciu. Drwal od razu poszedł po nogi rywala i sprowadził go do parteru. Nie było cienia wątpliwości, że 38-latek wie co robi, bo systematycznie rozbijał obronę Bieńkowskiego. Były zawodnik UFC dopiął swego i po lawinie ciosów na głowę przeciwnika sędzia musiał przerwać walkę.

Najnowsze