KSW 58 KARTA WALK. Kto walczy na KSW 58? KOLEJNOŚĆ WALK na KSW 58. KARTA WALK na KSW 58

2021-01-29 18:12 dko
Szymon Kołecki
Autor: Przemek Kamiński/Super Express Szymon Kołecki

KSW 58 KARTA WALK. Kto walczy na KSW 58? KOLEJNOŚĆ WALK na KSW 58. WSZYSTKIE WALKI KSW 58. LISTA WALK KSW 58. Pod koniec stycznia, a dokładnie 30 stycznia odbędzie się pierwsza gala największej federacji mieszanych sztuk walki w Polsce. KSW 58 budzi ogromne emocje, bo karta walk tego wydarzenia naszpikowana jest gwiazdami. A prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem sobotniego wieczoru, będzie powrót Szymona Kołeckiego do klatki. KSW 58 KARTA WALK. Kto walczy na KSW 58. KOLEJNOŚĆ WALK.

KSW 58 KARTA WALK. Kto walczy na gali KSW 58?

Nieco ponad miesiąc temu odbyła się ostatnia gala polskiej federacji mieszanych sztuk walki. KSW w nowy rok postanowiło wejść z przytupem i spełniło życzenie wielu fanów. Chodzi oczywiście o Szymona Kołeckiego, którego bardzo dawno nie widzieliśmy na wojennej scenie. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów ostatni raz w MMA walczył ponad rok temu. Na początku grudnia 2019 roku zmierzył się z Damianem Janikowskim. Kołecki odniósł wówczas swoje ósme zwycięstwo w mieszanych sztukach walki i ósme przed czasem. Dotychczas były ciężarowiec przegrał tylko jedną walkę. Teraz ma przed sobą bardzo ciężkie zadanie, bo na przeciw Kołeckiemu wyjdzie Martin Zawada. Zawodnik z polskim i niemieckim paszportem jest zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem. W całej swojej karierze stoczył aż czterdzieści pięć pojedynków. "King Konga" w KSW również nie widzieliśmy bardzo dawno. Zawada ostatni pojedynek dla tej fderacji stoczył w maju 2019 roku, kiedy to niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Thiago Silvę.

KSW 58 LISTA WALK. KOLEJNOŚĆ WALK NA KSW 58

- To wielki sportowiec, mam do niego ogromny szacunek. Złoty medal olimpijski mówi sam za siebie. Od początku kariery w MMA był dobrze prowadzony. Przeszedł do KSW i wygrał dwie walki. Widziałem na żywo jego bój z Damianem Janikowskim i byłem zachwycony - powiedział o swoim najbliższym rywalu w rozmowie z Onet.pl Zawada. Walką wieczoru na gali KSW 58 będzie natomiast starcie Salahdine'a Parnassa z Danielem Torresem. Stawką będzie pas wagi piórkowej, który jest w posiadaniu niepokonanego Francuza.

KSW 58 KARTA WALK

Salahdine Parnasse (14-0-1) vs Daniel Torres (11-4) - o pas wagi piórkowej

Szymon Kołecki (8-1) vs Martin Zawada (29-15-1,)

Michał Michalski (8-4) vs Aleksandar Rakas (16-7)

Michał Andryszak (21-9) vs Guto Inocente (8-5)

Shamil Musaev (13-0) vs Uroš Jurišić (11-0)

Paweł Polityło (5-2) vs Dawid Martinik (4-1)

Robert Ruchała (4-0) vs Daniel Bažant (5-1)

Bartłomiej Kopera (9-6) vs Francisco Barrio (7-2)

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze