Autor: KSW KSW 82 RELACJA NA ŻYWO Gala KSW 82 LIVE ONLINE KSW 82 dzisiaj 13.05

KSW 82

Grzebyk lepszy od Hooia w walce wieczoru! Varela i Gnidko z widowiskowymi skończeniami

2023-05-13 23:55

KSW 82 RELACJA. Gala KSW 82 była w zasadzie wstępem do XTB KSW Colosseum 2. W Studiu ATM obejrzeliśmy tylko 7 walk, a przedzielały je zapowiedzi starć, jakie odbędą się na PGE Narodowym. Emocji sportowych jednak nie zabrakło, a na wyróżnienie zasługują skończenia Vareli na Szadzińskim czy Gnidki na Kijańczuku. Nie zawiodła również walka wieczoru, gdzie oglądaliśmy trzy rundy wielkiej wojny między Grzebykiem a Hooiem, ale ostatecznie to Polak był wyraźnie lepszy od swojego oponenta. Poniżej zapis relacji na żywo z gali KSW 82. KSW 82 WYNIKI

KSW 82 KARTA WALK, WYNIKI:

• 77,1 kg: Brian Hooi (19-11 1 NC, 7 KO, 6 Sub) vs Andrzej Grzebyk (20-6, 12 KO, 3 Sub)

KSW 82

Witamy w relacji na żywo z gali KSW 82. Start gali o godzinie 19:00, bądźcie z nami!

Już za kilkanaście minut rozpocznie się gala KSW 82 w warszawskim Studiu ATM.

Dzisiaj tylko 7 walk, ale czeka nas sporo zapowiedzi tego, co w czerwcu - gali XTB KSW Colosseum 2.

Pierwszą walką na KSW 82 będzie Robert Maciejowski (6-4-1, 5 KO) vs Wiktor Zalewski (4-0, 4 KO) w kategorii do 79 kg.

Ruszamy z walkami! Zalewski już w klatce, Maciejowski już do niej zmierza.

Maciejowski vs Zalewski Runda I

Zaczęli!

Już w pierwszych sekundach obaj rzucili się na siebie, wymiana ciosów pięściami, kopnięć. Po chwili nieco się uspokoiło, ale Zalewski był bardziej aktywny i starał się zepchnąć Maciejowskiego pod siatkę. Maciejowski próbował obalić przeciwnika, debiutant w KSW jednak dobrze się przed nim wybronił. Na ok. półtorej minuty przed końcem Maciejowski zdołał skrócić dystans i docisnąć rywala do siatki - po niecałej minucie Zalewski uwolnił się i do końca panowie tylko spokojnie badali się na środku klatki.

Maciejowski vs Zalewski Runda II

Drugą rundę bardziej energicznie zaczął Maciejowski i szybko próbował docisnąć przeciwnika do siatki. Po upływie niecałych dwóch minut Zalewski dwa razy dobrze trafił rywala - najpierw w szczękę, a potem w korpus, co ten odczuł. Zalewski zyskał wtedy przewagę i co jakiś czas wyprowadzał celne, bardzo groźne ciosy, powoli krusząc swojego przeciwnika. Pod koniec rundy Maciejowski znów próbował dociskać rywala do siatki, co niewiele mu dało, miał szansę jeszcze na akcję w parterze, jednak Zalewski szybko się uwolnił.

Maciejowski vs Zalewski Runda III

Na początku rundy działo się zdecydowanie mniej, niż w poprzednich, Zalewski wiedział, że ma przewagę i starał się nie ryzykować szaleńczymi atakami, starał się uderzać rzadziej, ale bardziej przygotowanymi akcjami. Maciejowski z kolei nie potrafił bardziej nacisnąć na swojego przeciwnika. W ostatniej minucie Maciejowski ruszył już bardziej zdecydowanie, Zalewski był jednak na to przygotowany, dobrze albo unikał, albo kontrował i tak doczekaliśmy do końca walki. Czas na decyzję sędziów.

Zalewski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Chwila przerwy przed kolejną walką.

Tu jeszcze komentarz do poprzedniej walki. Na kolejną jeszcze chwilę czekamy.

I czas na drugą walkę! Gracjan Szadziński (9-5, 7 KO) vs Wilson Varela (8-5, 2 KO, 4 Sub) w kategorii do 70,3 kg.

Szadziński vs Varela Runda I

Zaczęli!

KOOOONIEEEEC! Varela w ostatnich sekundach nokautuje Szadzińskiego!

Runda lepiej rozpoczęła się dla Szadzińskiego, który dobrze unikał ciosów rywala i kontrował jego ruchy. Varela zagrażał przede wszystkim kopnięciami frontalnymi, które mogły mocno naruszyć korpus przeciwnika. Na nieco ponad minutę przed końcem Varela próbował latającego kolana i... nadział się na kontrę Polaka! Francuzem zachwiało, ale Szadziński nie "dokończył" rywala, co się na nim zemściło. Dostał prawym prostym na głowę, później kolanem i poleciał na ziemię. Tam Varela wyprowadził jeszcze parę ciosów i sędzia musiał to przerwać!

Kolejna, dłuższa przerwa - zapowiedź kolejnej walki na XTB KSW Colosseum 2.

Zobaczcie ten brutalny nokaut Vareli!

Przed nami jedyna walka kobiet na KSW 82: Anita Bekus (6-3, 2 KO) vs Aleksandra Toncheva (5-3-1, 1 KO, 1 Sub) waga do 52,2 kg.

Bekus vs Toncheva Runda I

Zaczęły!

Bekus vs Toncheva Runda II

Bekus zaczęła od dobrego prawego sierpowego. Oprócz tego nie mieliśmy wielu celnych uderzeń, panie zdecydowanie próbowały przede wszystkim badać się wzajemnie. Z biegiem czasu to Toncheva zaczęła nieco lepiej trafiać rywalkę, a w samej końcówce mieliśmy przyspieszenie - padło kilka mocnych ciosów na głowę z obu stron, ale zakończyło się bez upadku na deski.

Początek drugiej rundy zdecydowanie lepszy dla Polki, która zdołała przechwycić nogę rywalki po kopnięciu i ją obalić. Toncheva wróciła do stójki, ale musiała stracić trochę sił. Po upływie ok. 2 minut to Polka wyglądała na bardziej zmęczoną i Toncheva przejęła inicjatywę i częściej atakowała. Na minutę przed końcem Bekus zdołała jednak jeszcze obalić Bułgarkę i właśnie w parterze zakończyła się druga runda.

Bekus vs Toncheva Runda III

Trochę spokojniejszy początek, ale później lepiej pokazywała się Toncheva. Bułgarka dociskała Bekus do siatki, Polka zdołała się wyrwać i za chwilę miała lepszą pozycję w parterze, jednak zaraz wróciliśmy do stójki. Ale Bekus już wiedziała, co ma robić - ruszała raz po raz po obalenie i w końcu na dłużej złapała rywalkę w parterze. Polka próbowała skończyć walkę przed czasem, to się nie udało, natomiast do końca walki miała rywalkę w parterze. O wyniku zadecydują sędziowie.

Bekus wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Wciąż trwa studio, w którym teraz... pojawił się raper Kizo.

Nie wszyscy są zadowoleni z tego, że na KSW 82 tak bardzo promowana jest już kolejna gala.

Przed nami następna walka! Donovan Desmae (16-8, 7 KO, 5 Sub) vs. Rauli Tutarauli (31-7, 21 KO, 3 Sub) w kategorii do 70,3 kg.

Desmae vs Tutarauli Runda I

Zaczęli!

Początek walki był dość spokojny, ale później Tutarauli coraz bardziej się rozpędzał i atakował swojego rywala kolejnymi seriami ciosów. Wydawało się nawet, że może pójść po nokaut w pierwszej rundzie, Desmae jednak zdołał uciec spod topora i przetrwać do kolejnego starcia. Musi jednak poprawić się, jeśli chce wygrać.

Desmae vs Tutarauli Runda II

Desmae zdawał się być bardziej aktywny w drugiej rundzie, natomiast Tutarauli cały czas świetnie polował na głowę rywala potężnymi ciosami. Pod koniec walki Tutarauli zepchnął rywala do siatki, tam go dociskał i kontrolował, choć Belg próbował się odgryzać ciosami. Zdaje się jednak, że to Gruzin prowadzi na kartach sędziowskich.

Desmae vs Tutarauli Runda III

Tutarauli w tej rundzie już tak nie zagrażał rywalowi, jak w poprzednich, a Desmae nawet zdołał bardziej odgryźć się rywalowi i docisnąć go do siatki. Później jednak stracił on tę pozycję i to znów Gruzin starał się kontrolować sytuację pod siatką. Obaj są pewni siebie, ale zwycięzca może być tylko jeden, o czym zadecydują sędziowie.

Tutarauli wygrał jednogłośną decyzją sędziów!

KSW ogłosiło pierwszego zawodnika w swoim Hall of Fame! Z nim to wszystko się zaczynało

Trwa kolejne studio, a podczas jednych z przerw Mateusz Borek przekazał bardzo ważną informację - Łukasz Jurkowski będzie pierwszym zawodnikiem w Galerii Sław KSW!

Tym razem nie czekaliśmy zbyt długo, za chwilę kolejna walka: Bohdan Gnidko (9-0, 6 KO, 3 Sub) vs Rafał Kijańczuk (12-5, 11 KO) w kategorii do 93 kg.

Gnidko vs Kijańczuk Runda I

Zaczęli!

Długa przerwa, Gnidko ma zabrane 2 punkty za cios kolanem w parterze. Ale walczymy dalej!

KOOOOOONIEEEEEEEC GNIDKO PODDAJE KIJAŃCZUKA!

Na początku starcia Gnidko od razu szedł po obalenie, a Kijańczuk broniąc się mocno go obijał. Ukrainiec obalił rywala i posłał mu... kolano! Kijańczuk mógł zrezygnować z walki, ale postanowił walczyć dalej. Po chwili Kijańczuk poszedł po obalenie i znalazł się na górze, jednak Ukrainiec świetnie to wykorzystał, założył balachę i poddał rywala!

Tak Gnidko zakończył walkę z Kijańczukiem!

A przed nami co-main event tego wieczora - Sebastian Przybysz (10-3, 4 KO, 3 Sub) vs Filip Macek (27-17-1, 4 KO, 20 Sub) w kategorii do 61,2 kg.

Przybysz vs Macek Runda I

Zaczęli!

Początek był dość spokojny, ale im dalej w czas, tym bardziej do przodu ruszał Macek. Przybysz dobrze kontrował rywala, lecz sam też dużo przyjął, zwłaszcza kopnięć na korpus. Przybysz przede wszystkim jednak rozbijał nogę wykroczną Macka, szybko utrudniając mu poruszanie się. Rywal byłego mistrza próbował temu zaradzić, idąc po obalenie, ale Przybysz nie pozwolił się sprowadzić.

Przybysz vs Macek Runda II

Minęło kilkadziesiąt sekund i Przybysz przewrócił rywala kolejnym kopnięciem na nogę. Macek od razu starał się jakoś to wykorzystać i poszedł po obalenie, jednak znalazł się pod Polakiem. Czech nieźle się bronił, mimo że był w gorszej pozycji, a Przybysz miał problem, by zrobić coś więcej niż okazyjne obijanie przeciwnika. Ostatecznie tak zakończyła się runda i ostatecznie na pewno więcej sił stracił Macek.

Przybysz vs Macek Runda III

KONIEC! Przybysz wygrywa przed czasem! Dużo było przyruchów i markowania uderzeń, a mniej właściwych akcji, ale po niespełna dwóch minutach Macek próbował pójść po obalenie. To mu się średnio udało, bo to Przybysz znów znalazł się na górze. Przybysz miał szansę na kimurę, jednak nie dopiął techniki, za to wykluczył nogą rękę rywala, zaczął obijać wolną ręką głowę Macka, ten nie miał jak się bronić i sędzia zakończył to na 18 sekund przed końcem!

Chwila przerwy przed ostatnią walką.

Przed nami już tylko walka wieczoru! Brian Hooi (19-10 1 NC, 7 KO, 6 Sub) vs Andrzej Grzebyk (19-6, 12 KO, 3 Sub) w kategorii do 77,1 kg.

Obaj już w walce, za chwilę zaczynamy!

Hooi vs Grzebyk Runda I

Zaczęli!

Wyrównany początek walki, choć to Hooi starał się bardziej zajmować środek klatki i spychać rywala. Po chwili badania się z obu stron, panowie coraz bardziej zaczęli rozpuszczać ręce - widać było, że obaj polują na potężne uderzenie, które zmiecie rywala. Obaj na pewno mocno odczuli pięści przeciwnika, ale nie było nawet blisko nokautu. Grzebyk na pewno zapunktował, dwukrotnie obalając rywala pod koniec rundy.

Hooi vs Grzebyk Runda II

Początek rundy dla Grzebyka, trafił parę razy rywala, dociskał go do siatki, a potem także obalił. Po chwili Hooi zdołał wstać, choć wciąż był dociskany do siatki i obijany przez Polaka. W połowie rundy kolejna seria ciosów trafia głowę Hooia, po chwili Grzebyk wyciął go kopnięciem, jednak nie zdołał wykończyć rywala ciosami z góry. Kilkanaście sekund później Hooi znowu został obalony i znów - Grzebyk nie potrafił go wykończyć. Do końca rundy Grzebyk dociskał Hooia do siatki.

Hooi vs Grzebyk Runda III

Grzebyk stracił równowagę po kopnięciu, jednak Hooi w ogóle tego nie wykorzystał i jeszcze przed upływem minuty został obalony na deski. Polak wszedł na plecy rywala, próbował duszenia, lecz Hooi zdołał się wyrwać i wstać. Obraz walki wiele się nie zmieniał z upływem czasu - Grzebyk obalał, Hooi wstawał i tak dosłownie parę razy, co oczywiście działało na korzyść polskiego zawodnika. Do końca rundy, ponad minutę, Grzebyk kontrolował rywala w parterze. W ostatnich sekundach Hooi jeszcze wstał, lecz już nie zdążył nawet trafić rywala jakimś ciosem.

Sędziowie nie mieli wątpliwości! Grzebyk wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

To już wszystko z naszej strony, kolejna gala KSW to będzie niezwykłe wydarzenie - XTB KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym. Tymczasem dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

KSW 82 RELACJA NA ŻYWO Gala KSW 82 LIVE ONLINE KSW 82 dzisiaj 13.05 NA ŻYWO w INTERNECIE

Gala KSW 82 to ostatnie wydarzenie zorganizowane przez KSW przed wielką galą na PGE Narodowym. Co ciekawe KSW 82 także odbędzie się w Warszawie, ale w zdecydowanie mniej ekscytującym miejscu, bo w Studiu ATM. Fani będą świadkami 7 pojedynków, w tym jednej walki kobiet. Tym razem zabraknie walki o pas, ale nie oznacza to, że zabraknie emocji w walce wieczoru – w najważniejszej walce gali KSW 82 zmierzą się numer 3 oraz 4 wagi półśredniej – Brian Hooi i Andrzej Grzebyk.