KSW 96 WYNIKI

Autor: KSW KSW 96 WYNIKI

Krwawa sobota

Pawlak zdeklasował Janikowskiego i obronił pas. Świetna gala KSW 96 pomimo problemów last minute. Sprawdź wyniki

2024-07-20 23:39

Ostatnie godziny przed galą KSW 96 upłynęły wobec wielkich problemów z kartą walk, ale w klatce były już fajerwerki. W najważniejszej walce Paweł Pawlak zdeklasował na dystansie Damiana Janikowskiego i obronił mistrzostwo KSW wagi średniej. Wcześniej piękne historie w łódzkiej klatce zapisali Welisson Paiva i Adam Brysz, którzy przyjęli walki w zastępstwie tuż przed galą, a mimo to wygrali na KSW 96. Ten drugi popisał się też spektakularnym nokautem backfistem. Poniżej znajdziesz pełne wyniki XTB KSW 96 oraz zapis naszej relacji na żywo z tej gali.

KSW 96

Witamy w relacji na żywo z gali XTB KSW 96! Początek już o 19:00.

Wybiła 19:00, a w łódzkiej Sport Arenie Mateusz Borek rozpoczął studio z Marianem Ziółkowskim i Dominikiem Durniatem.

Rozmowa rozpoczęła się od wielkich zmian na karcie, wobec których Hugo Deux zawalczy w limicie kategorii półśredniej z Adamem Bryszem. Ta walka wskoczyła za pojedynek Karolina Owczarz - Sandra Succar, do którego nie dojdzie z powodu problemów zdrowotnych tej drugiej.

Deux pierwotnie miał walczyć z Nicolae Bivolem w wadze lekkiej, ale przestrzelił limit wagowy o ponad 3 kg i rywal odmówił walki. Ostatecznie zawalczy w limicie kategorii półśredniej z Bryszem.

Najważniejsze, że walka wieczoru jest niezagrożona!

Łódź to drugie miasto najczęściej goszczące KSW. Więcej gal odbyło się tylko w Warszawie.

Ostatni rzut oka ekspertów na kartę i już za chwilę pierwsza walka!

Zaczynamy galę!

Jako pierwszy do klatki wyszedł Isai Ramos.

Ramos czeka już w klatce, do której zmierza Michał Domin.

Domin vs Ramos

Ruszyli!

Domin vs Ramos runda I

Ramos zaczął od ładnego low kicka. Później obaj wymieniali ciosy w stójce i to Domin był celniejszy. Polakowi udało się naruszyć Wenezulczyka po niespełna dwóch minutach! Ramos przetrwał ten moment i idealnie w tempo wszedł w nogi rywala, dociskając go do klatki, gdzie znalazł obalenie. Kręcił się w parterze, ale Domin pięknie obszedł tę pozycję i wylądował z góry! Na ziemi udało mu się wyprowadzić kilka potężnych ciosów z góry! Mocny koniec rundy!

Domin vs Ramos runda II

Domin od razu ruszył na rywala w stójce i trafił, po czym złapał go za nogę i już po kilkunastu sekundach wszedł w gardę! Rozbity Ramos przyjął kolejne ciosy. Polak kontynuował świetny ground&pound i wycieńczony Wenezuelczyk nie wytrzymał, sędzia przerwał walkę! KONIEC!

Dla Domina to 4. zwycięstwo w KSW i trzecie z rzędu!

Mocno rozbity Ramos długo zbierał się w narożniku, ale wyszedł na środek klatki i pogratulował Dominowi.

Ramos w poprzedniej walce sensacyjnie wygrał z Jembievem przez poddanie, ale dzisiaj otrzymał prawdziwą lekcję w parterze.

Zanim druga walka, odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia dzisiejszej gali.

Wszyscy bohaterowie XTB KSW 96 zostali zaprezentowani, a tak wyglądało zakończenie pierwszej walki:

Pawlak i Janikowski ostatni raz spojrzeli sobie w oczy na scenie, a za kilka godzin zawalczą o pas wagi średniej.

Czas na drugą walkę i jedyną w wadze ciężkiej!

Na debiut "Flinstona" czeka wielu fanów, a ten po raz pierwszy wchodzi już do klatki KSW.

Jego rywalem będzie Marek Samociuk.

Samociuk vs Flinston

Zaczynamy! Czekamy na grzmoty!

Samociuk vs Flinston runda I

Samociuk zaczął od czarowania i low kicka, a "Flinston" szukał ciosów. Samociuk kontynuował kopnięcia i nadział się na potężną kontrę rywala! Górniak nie ruszył jednak za ciosem i Samociuk szybko wrócił do walki. "Flinston" ewidentnie odczuł low kicki przeciwnika i po dwóch minutach nie wytrzymał! Samociuk dopadł do wyniszczonego Górniaka i zasypał go ciosami, a sędzia przerwał walkę! KONIEC!

"Flinston" wciąż nie podnosi się z maty i jego noga wykroczna ewidentnie cierpi.

Górniak mocno kulejąc, z pomocą narożnika, wyszedł na środek klatki do werdyktu.

Marian Ziółkowski podkreślił, że dawno nie widział tak dobrej walki w wadze ciężkiej. Ta trwała tylko 2 minuty, ale dostarczyła naprawdę sporo!

Tak wyglądał koniec tej eksplozywnej walki:

Przed trzecią walką jeszcze krótkie studio Mateusza Borka z mistrzem KSW, Adrianem Bartosińskim.

Niepokonany "Bartos" podpisał w ostatnich dniach nowy kontrakt z KSW.

Czas na trzecią walkę!

Dawid Śmiełowski zmierzy się z ulubieńcem łódzkiej publiczności, Bartłomiejem Koperą.

Dla Kopery to powrót do KSW.

Kopera vs Śmiełowski

Zaczynamy! Kopera walczy o pierwszą wygraną w KSW!

Kopera vs Śmiełowski runda I

Śmiełowski szybko wyprowadził wysokie kopnięcie, ale Kopera je zablokował. Dość spokojny początek, ale to wyższy Śmiełowski korzystał z przewagi fizycznej w stójce. Kopera nie miał zbytnio pomysłu, a pojedyncze próby nie przyniosły efektu. Nie udało mu się też obalić przeciwnika. Śmiełowski nieustannie wywierał presję i zagrażał rywalowi m.in. wysokimi kopnięciami. Koniec rundy!

Kopera vs Śmiełowski runda II

Kopera od początku postarał się przejąć inicjatywę, ale niewiele z tego wynikło. Po minucie Śmiełowski kapitalnie obronił próbę obalenia za nogę i błyskawicznie ukarał rywala dwoma ciosami. Od tej pory znowu to on wywierał presję. Jedno z kopnięć wylądowało blisko krocza Kopery, ale nie skorzystał nawet z czasu na dojście do siebie. Śmiełowski nieustannie zagraża swoimi wysokimi kopnięciami, jeśli trafi którymś czysto... Ostatnie sekundy rundy w klinczu pod siatką, ale nic się tam nie wydarzyło. Koniec rundy!

Kopera vs Śmiełowski runda III

Wydaje się, że Kopera może wygrać już tylko przed czasem, jednak Śmiełowski świetnie stopuje jego ofensywne chęci pojedynczymi ciosami i kopnięciami. Po dwóch minutach Kopera trafił dwoma ciosami i jego narożnik krzyczał, żeby to kontynuował, jednak po kolejnym ataku wylądował na macie. Śmiełowski nie zamierzał wchodzić do parteru i sędzia podniósł walkę do stójki. W niej ponownie "Królik" nadawał tempo. Koniec walki, zdecydują sędziowie!

Fani są pewni zwycięstwa Śmiełowskiego.

Wszyscy sędziowie punktowali 30-27 dla zwycięzcy... Dawida "Królika" Śmiełowskiego!

- Brawa dla Bartka, bo to pierwszy gość, który bił się ze mną trzy rundy i nadal tutaj stoi. Jest naprawdę mocny! - docenił rywala zwycięzca.

Dla Śmiełowskiego była to pierwsza walka w wadze lekkiej i zamierza w niej pozostać na dłużej.

I już czwarta z ośmiu walk!

Paiva zgodził się na walkę z Kazieczką w ostatnich dniach!

Kazieczko vs Paiva

Zaczynamy walkę w umownym limicie 72 kg!

Kazieczko vs Paiva runda I

Dynamiczny początek i kopnięcia z obu stron. Przez 2 min głównie na tym skupili się zawodnicy, Kazieczko szukał pojedynczych ciosów pięścią. Brazylijczyk bez kompleksów wyszedł do faworyzowanego Polaka i zachwiał go po lewym prostym! Mocna wymiana z obu stron 25 s przed końcem rundy, ale żaden się nie cofnął! Kazieczko przeprowadził jeszcze jedną szarzę i padł na matę już tuż po gongu! Szalona końcówka rundy!

Kazieczko vs Paiva runda II

Zbita piątka i kolejny low kick Polaka na początek. Kazieczko jakby skupił się na bardziej szczelnej obronie przed ciosami Paivy. Po minucie klincz pod siatką z lepszą pozycją polskiego zawodnika. Nic z tego nie wynikło i walka wróciła na środek, gdzie Paiva spokojnie przyjął mocny cios Kazieczki. Dobra akcja Paivy na 1,5 min przed końcem, a później spokojniejszy fragment. W samej końcówce Polak obalił rywala! Zapunktował i koniec rundy!

Kazieczko vs Paiva runda III

Paiva zaczął od mocnego low kicka i dobrze pracował w stójce, a także obronił próbę obalenia. Po 50 s Kazieczko mocno go trafił, ale kolejny raz Brazylijczyk twardo stał na nogach i błyskawicznie obronił się przed obaleniem! Na lewej nodze Polaka pojawiły się potworne ślady wojenne. Kazieczko nieporadnie próbował obalić rywala, to Paiva wygląda na świeższego i trafia w stójce. Kazieczko zatańczył na nogach 2 min przed końcem, a Brazylijczyk się na niego rzucił! Kolano, mocny lewy i KONIEC WALKI! Sędzia to przerwał!

Paiva przyjął walkę w środę, a dziś o 5 rano przeszedł drugie ważenie. Niesamowite zwycięstwo Brazylijczyka!

A tak wyglądało zakończenie tej walki:

Czas na piątą walkę wieczoru, która doszła do karty w ostatniej chwili!

Brysz przyjął walkę kilka godzin przed galą, a Deux był wtedy poza kartą po tym, jak nie dopilnował limitu wagi lekkiej na planowane starcie z Bivolem. Ostatecznie zawalczy w limicie kategorii półśredniej!

Deux vs Brysz

Zaczynamy walkę ogłoszoną 3 godziny przed galą!

Deux vs Brysz runda I

Deux od początku przejął inicjatywę i sprowadził Brysza pod siatkę, po czym pięknie go obalił przez ramię! W parterze znakomicie pracował z góry. Bryszowi udało się wstać 2,5 min przed końcem rundy. Sporo ciosów z obu stron, ale to Deux bije znacznie mocniej. Polak kończył z mocno obitą nogą po low kickach. Koniec rundy!

Deux vs Brysz runda II

Deux energicznie zaczął rundę. Szybko zasypał Brysza mocnymi ciosami, ale ten ładnie złapał go pod siatką, tyle że nie przeniósł walki do parteru. Brysz cios po ciosie, ale rozbił twarz Francuza. W połowie rundy popisał się pięknym backfistem! Deux jakby tracił powoli siły, a Polak łapie wiatr w żagle. Mocna seria na minutę do końca! NOKAUT BACKFISTEM! CO ZA ZAKOŃCZENIE!

- 3 godziny przed galą! - krzyknął do kamery Brysz po tym, jak wrócił do klatki, z której wyskoczył po przerwaniu walki. Tuż przed Wojsława Rysiewskiego, z którym w ostatniej chwili dogadał to starcie!

Brysz przyjął dziś walkę i popisał się najprawdopodobniej nokautem wieczoru!

Być może będzie to nawet nokaut roku! Tak wyglądało piękne zakończenie tej walki:

Ale gala nie zwalnia tempa - do końca już tylko trzy walki, czas na Paczuski vs Karski!

Paczuski vs Karski

Kacper Karski również przyjął walkę w ostatniej chwili - czy pójdzie w ślady Paivy i Brysza?

Paczuski vs Karski runda I

Karski zaczął od wysokiego kopnięcia, a następnie szybko chciał wejść w nogi, jednak Paczuski świetnie się obronił. Dwa razy był też blisko perfekcyjnej kontry. Potężne niskie kopnięcie ścięło Karskiego z nóg, ale szybko wstał. Paczuski umiejętnie i z głową rozbijał rywala, a ten już po 3 minutach wyglądał na bardzo zmęczonego. Zachęcał rywala do bitki, jednak ten kontynuował swoją taktykę. Karski zachwiał przeciwnika frontalnym kopnięciem, ale ten odpowiedział w ostatniej sekundzie low kickiem. Koniec rundy!

Paczuski vs Karski runda II

To Karski zaczął od ciosów, a z nosa Paczuskiego leci krew. Faworyt szybko dwukrotnie ściął przeciwnika low kickami. Ewidentnie przeszkadza mu jednak rozbity nos, który ciągle poprawia. Paczuski umiejętnie zamortyzował potężny cios Karskiego, który poniósł się po całej hali. Karski wyglądał naprawdę dobrze, aż 1,5 min przed końcem przyjął potwornego low kicka, po którym ledwo przetrwał. Paczuski przyjął to jednak na spokojnie i będziemy mieli trzecią rundę!

Paczuski vs Karski runda III

Karski jak całą walkę ruszył do przodu, ale już po 10 s przyjął kolejnego low kicka, po którym ledwo ustał. Sędzia był blisko wstrzymania walki, jednak jeszcze poczekał. Paczuski skupił się, żeby dokończyć dzieło zniszczenia nogi rywala. Ten z całych sił unikał low kicków i nadział się na cios, po którym padł na matę. Paczuski nie wykazywał jednak zainteresowania tą pozycją i sędzia podniósł walkę. Na środku faworyt wyprowadził jeszcze jedno kopnięcie i sędzia przerwał walkę! KONIEC!

Paczuski od razu po decyzji sędziego podszedł do rywala i podniósł jego rękę, dziękując mu za bardzo trudną walkę.

Paczuski nie miał lekko, ale jego zabójcze low kicki wykończyły Karskiego, który przyjął tę walkę kilka dni przed galą.

- Mega twardziel, szacun dla ciebie Kacper - docenił rywala w zastępstwie Paczuski.

Czas na co-main event KSW 96, w którym dojdzie do jedynej dziś walki kobiet!

Obie zawodniczki zapowiadają, że będzie to walka wieczoru - czas potwierdzić to w klatce!

Ewelina Woźniak czeka już w klatce na Marię Silvę.

Silva vs Woźniak

Zaczynamy co-main event!

Silva vs Woźniak runda I

Woźniak zaczęła aktywnie, ale niewiele z tego wynikało. To Silva pierwsza popisała się ładną kontrą. Polka zachwiała rywalką po niespełna 2 minutach, ale Brazylijka ładnie obroniła się przed jej szarżą i doprowadziła do klinczu pod siatką! Woźniak udało się rozerwać ten uchwyt po minucie. W stójce sporo skutecznych akcji z obu stron, koniec rundy!

Silva vs Woźniak runda II

Bardzo podobny początek rundy do pierwszej. Obie mocno pracują na nogach i starają się punktować, ale to Silva wydaje się bardziej konkretna. Mocno zaczerwieniła nogę Woźniak kopnięciami. Kilka mocnych wymian w drugiej połowie rundy i piękna kombinacja Brazylijki na 20 sekund przed końcem. Koniec rundy!

Silva vs Woźniak runda III

Mocny początek rundy Silvy. Aż uśmiechnęła się po trafionym lewym, a po chwili krzyknęła po kolejnym skutecznym ciosie. Udo Woźniak jest już fioletowe od kopnięć rywalki. Brazylijka zdecydowanie zdominowała 3,5 min tej rundy. Silva bawiła się tą walką, a 45 sekund przed końcem obroniła rozpaczliwe obalenie Polki. Koniec, za chwilę decyzja!

Sędziowie punktowali 30-27 dla Silvy, 29-28 dla Woźniak i 29-28 dla niejednogłośnej zwyciężczyni... Marii Silvy!

Kibice nie zgadzają się z punktacją sędziów, o którą od razu spytał też zwyciężczynię Mateusz Borek.

To była przedostatnia walka KSW 96, a już za moment wielki main event o pas wagi średniej!

Przed walką wieczoru jeszcze krótka rozmowa z oficjalnym pretendentem do pasa wagi średniej - Piotrem Kuberskim.

IT'S TIME FOR THE FIGHT OF THE NIGHT!

Jako pierwszy do klatki zmierza oczywiście pretendent - Damian Janikowski.

"Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy" - Paweł Pawlak zmierza do klatki!

Pawlak vs Janikowski

To się dzieje!

Pawlak vs Janikowski runda I

Przybita piątka i od razu low kicki oraz ciosy ze strony Pawlaka. Janikowski zameldował się po minucie dwoma mocnymi ciosami, ale mistrz zdołał je trochę zamortyzować. Mądra walka z obu stron. Pretendent jakby rozkręcał się z każdą sekundą i po 3 minutach ściął rywala z nóg kopnięciem! Pawlak szybko jednak wstał przy siatce. Obaj często wymieniają się low kickami. Koniec rundy!

Pawlak vs Janikowski runda II

Podobny początek do pierwszej rundy. Pawlak walczy trochę na wstecznym, ale punktuje pojedynczymi kopnięciami i ciosami. Janikowski starał się rozkręcić, ale po dwóch minutach przyjął potężne frontalne kopnięcie, które go odrzuciło. Mistrz walczył na swoich zasadach, aż pretendent przyspieszył dwoma ciosami po 3 min. Pawlak szybko odwrócił go jednak na siatce i po zerwaniu klinczu wyprowadził kombinację. 30 sekund przed końcem Janikowski padł na deski po ciosie Pawlaka! Ten doskoczył z góry, ale zabrakło mu czasu w parterze. Koniec rundy!

Pawlak vs Janikowski runda III

Coraz większa przewaga Pawlaka. Od początku rundy obijał rywala. Janikowski szedł do przodu, ale przyjmował kolejne ciosy. Rozcięcie na głowie pretendenta, który po 2 min poszukał obalenia, ale skończył jedynie w klinczu pod siatką. Pawlak nieustannie stopuje i kontroluje przeciwnika kopnięciami i ciosami. Nawet statystyki bezlitośnie pokazują olbrzymią przewagę mistrza w zadawanych ciosach. Koniec rundy pod dyktando Pawlaka!

Pawlak vs Janikowski runda IV

Pawlak kontynuuje pracę frontami. Zaczyna czuć się coraz pewniej i prezentuje kolejne techniki. Janikowski po 1,5 min sam spróbował high kicka, ale mistrz to wyczuł i zostawił jeszcze rękę. Bezradny pretendent traci czas... Pawlak nieustannie robi swoje i świetnie czuje się na wstecznym. Krótki klincz pod siatką nic nie dał Janikowskiemu, chociaż jego narożnik domagał się więcej. Koniec rundy!

Ostatnia runda tej walki, ostatnia runda KSW 96!

Pawlak vs Janikowski runda V

Zawodnicy przytulili się po gongu, a po chwili wymienili się ciosami. Ponownie to Pawlak szybciej atakował rywala. Janikowski nie jest w stanie skrócić dystansu. Frontalne kopnięcie po 1,5 min mocno osłabiło pretendenta. Mistrz ruszył jeszcze mocniej, chyba coś stało się z lewą ręką byłego zapaśnika. Pawlak nagle przeszedł do wysokich kopnięć z wyskoku, zasypał nimi rywala! Spokojniejsza końcówka, w której mistrz przypilnował swojego. KONIEC WALKI!

Fani nie mają wątpliwości, że Pawlak wygrał wszystkie rundy. Czy potwierdzą to sędziowie?

Czas na werdykt!

50-45, 50-44, 50-45 - AND STILL! Pawlak zdeklasował Janikowskiego!

- Styl pijanego mistrza, a nie piję w ogóle alkoholu - śmieje się Pawlak.

Piotr Kuberski wszedł do klatki i stanął twarzą w twarz z Pawlakiem.

Duży szacunek między dwoma zawodnikami, którzy najprawdopodobniej zmierzą się w kolejnej walce o pas wagi średniej.

- Nie mogłem się wstrzelić. Przestawienie na 5 rund dało mi więcej tlenu, ale nie byłem sobą - skomentował na gorąco Janikowski.

Bohaterowie walki wieczoru przeznaczają cały sprzęt z tej walki oraz puchary na aukcję charytatywną.

To już koniec gali i naszej relacji na żywo! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia na sport.se.pl.

Przed galą XTB KSW 96 nie udało się uniknąć zamieszania. W ostatnich kilkudziesięciu godzinach doszło do sporych zmian na karcie walk. Wypadły z niej starcia Karoliny Owczarz z Sandrą Succar i Hugo Deux z Nicolae Bivolem. Nowych rywali w ostatniej chwili otrzymali Radosław Paczuski i Maciej Kazieczko. Najważniejsza walka jest jednak niezagrożona - w main evencie Paweł Pawlak stanie do drugiej obrony tytułu w wadze średniej. Będzie to też jego druga walka z Damianem Janikowskim, który postara się zrewanżować za porażkę po jednogłośnej decyzji sędziów. Tym razem ich starcie może potrwać nawet 5 rund, więc z pewnością uda się wyłonić tego lepszego. Wcześniej w klatce zmierzą się Ewelina Woźniak i Maria Silva, a przed nimi Paczuski z Kacprem Karskim, który wszedł na zastępstwo za Dominika Humburgera. Ważnym wydarzeniem gali będzie też debiut Denisa "Flinstona" Górniaka - jego rywalem w wadze ciężkiej będzie Marek Samociuk.