Mamed Khalidov

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Mamed Khalidov

Doszło do zmiany

KSW zadecydowało. Mamed Khalidov może nie być zadowolony, to już pewne

2022-11-17 22:01

Przed nami już tylko jedna gala KSW w tym roku. W połowie grudnia dojdzie do wydarzenia XTB KSW 77, na które czekają tysiące kibiców. Powód jest jeden - pojedynek Mamed Khalidov - Mariusz Pudzianowski. Będzie to jedno z największych starć w historii tej federacji. Wcześniej jednak KSW podjęło decyzję dotyczącą rankingu. W najnowszym zestawieniu zmiany dotknęły samego Khalidova.

Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz KSW tuż przed świętami Bożego Narodzenia przygotowało dla fanów nie lada gratkę. Niespełna dwanaście miesięcy temu doszło do starcia Mamed Khalidov - Roberto Soldić, które zakończyło się zwycięstwem tego drugiego. Khalidov po brutalnym nokaucie długo dochodził do siebie, ale właśnie rok po porażce z Chorwatem wróci do klatki.

Mamed Khalidov strącony z pozycji lidera. Nowy ranking KSW

Tym razem jego przeciwnikiem będzie Mariusz Pudzianowski i ta walka będzie jedną z największych w historii KSW. Bilety na galę XTB KSW 77 zostały już wyprzedany, a do wydarzenia został miesiąc. Pokazuje to jedynie, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się ta walka. Niedawno natomiast doszło do gali KSW 76, po której zmienił się ranking organizacji.

Dotychczas w wadze średniej liderował sam Khalidov. Teraz doszło jednak do zmiany i numerem jeden jest Paweł Pawlak, który pokonał Toma Breese'a i stał się głównym pretendentem do pasa mistrzowskiego w tej kategorii. Tym samym z pierwszej pozycji strącony został Khalidov, który jeśli wszystko potoczy się po jego myśli, będzie chciał odzyskać miejsce lidera, a może nawet pas. Wcześniej jednak będzie musiał się uporać się z Pudzianowskim, co na pewno nie będzie zadaniem łatwym.

Sonda
Kto wygra starcie Mamed Khalidov - Mariusz Pudzianowski?
Mamed Khalidov PIERWSZY RAZ o walce z Pudzianowskim
Najnowsze