Mamed Khalidov. Mariusz Pudzianowski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Jednoznaczny werdykt

Największe gwiazdy MMA w Polsce typują walkę Pudzianowski - Khalidov. Borek, Szpilka, Okniński i inni bez ogródek o hicie | Andrzej Kostyra

2022-10-10 21:45

Cała Polska żyje zbliżającą się walką Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov. Już w grudniu, podczas XTB KSW 77, dwie największe gwiazdy MMA w naszym kraju staną twarzą w twarz w klatce. Hitowe starcie wywołuje olbrzymie emocje, a Andrzej Kostyra postanowił zebrać typy od innych osobistości ze świata mieszanych sztuk walki w Polsce. Mateusz Borek, Artur Szpilka, Mirosław Okniński i inni bez ogródek wypowiedzieli się o walce Pudzianowski - Khalidov.

KSW odpaliło prawdziwą petardę przed ostatnią galą w tym roku. 17 grudnia w Arenie Gliwice dojdzie do prawdopodobnie największej walki w historii tej federacji. Dwie legendy wejdą do klatki, by rozstrzygnąć, która z nich jest po prostu lepsza. Mariusz Pudzianowski przyjął wyzwanie Mameda Khalidova po spektakularnym nokaucie na Michale Materli, z kolei były mistrz wraca do oktagonu po rocznej przerwie po brutalnym nokaucie z rąk Roberto Soldicia. Przez długi czas liczył na rewanż, jednak jego pogromca rozstał się już z KSW i walczy dla ONE Championship. Tym samym dano zielone światło na elektryzującą walkę "Pudziana" z Khalidovem.

Największe gwiazdy MMA w Polsce typują walkę Pudzianowski - Khalidov. Borek, Szpilka, Okniński i inni

Pomiędzy dwiema gwiazdami będzie znacząca różnica wagi i siły, ale to Khalidov wydaje się być minimalnym faworytem walki. Jednak podobnie mówiło się przed starciem byłego strongmana z Materlą, a później Pudzianowski zszokował wszystkich. Mimo wszystko, najbardziej znani i cenieni eksperci oraz zawodnicy MMA w Polsce zgodnie stawiają na Polaka pochodzącego z Czeczenii. Typy dziesięciu osób w najnowszym programie przedstawił Andrzej Kostyra, a wśród nich znaleźli się m.in. Mateusz Borek, Artur Szpilka i Mirosław Okniński.

Borek: Nie wiem. Po prostu nie wiem. Rzadko mi się to zdarza. Teoretycznie lekkim faworytem może być Mamed, który nie może stać frontalnie i czekać na cios. Jednak „Pudzian” może go rozbić low kickami, ale prawdopodobnie nie będzie miał swojego sztabu szkoleniowego, bo Arbi i Anzor nie chcą przygotowywać go przeciwko swojemu bratu, Mamedowi. Nie wiem, jak to się skończy.

Szpilka: Kurczę, faworytem jest Mamed, ale nie zdziwiłbym się, gdyby było inaczej, bo „Pudzian” jest startowym zawodnikiem i ma czym przyłożyć. Jednak 60 do 40 dla Mameda.

Okniński: Uważam, że wygra Mamed. Jest lepszy technicznie i ma zmysł. Ma ten błysk. Uważam, że np. Materla jest twardy i jest takim bijokiem, a Mamed jest po prostu nadzwyczajny, finezyjny. Ma ten błysk. Nie umniejszając, bo uważam, że na 10 walk Materla powinien z „Pudzianem” wygrać 9. Resztę typów, m.in. Borysa Mańkowskiego, znajdziesz w poniższym materiale z kanału KOstyra SE:

Andrzej Kostyra i trener Mirek Okniński TYPUJĄ walkę Pudzianowski - Khalidov
Sonda
Kto wygra starcie Mamed Khalidov - Mariusz Pudzianowski?
Listen to "Skandale i korupcja. Komentujemy piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. SuperSPORT+" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze