Nie żyje były zawodnik UFC, Bellatora i KSW, został zamordowany. W przeszłości walczył z Khalidovem

2022-01-23 20:25
Maiquel Falcao
Autor: ZRZUT EKRANU YouTube / KSW Maiquel Falcao

Makabryczne wieści docierają do nas z Brazylii. Zawodnik MMA Maiquel Falcao, mający za sobą występy w UFC, Bellatorze czy polskim KSW, został zasztyletowany przed barem nocnym. 40-latek był niezwykle doświadczonym zawodnikiem, który stoczył aż 61 zawodowych walk, a ostatni raz w klatce pojawił się całkiem niedawno, bo 16 października 2021 roku. W przeszłości Falcao mierzył się także m.in. z Mamedem Khalidovem.

O śmierci 40-letniego Maiquela Falcao poinformował portal MMA Fighting. Z informacji zawartych w artykule poświęconym Brazylijczykowi wynika, że został on zamordowany w niedzielę nad ranem w rodzinnym mieście Pelotas. Falcao otrzymał kilka ciosów nożem w brzuch przed barem nocnym i mimo że został przetransportowany do szpitala, jego życia nie udało się uratować. Na tę chwilę nie wiadomo, kto i dlaczego zabił 40-letniego zawodnika MMA, policja dopiero rozpoczęła śledztwo. Falcao ma za sobą niezwykle bogatą karierę w mieszanych sztukach walki. Przez 20 lat stoczył 61 zawodowych walk w wielu federacjach z całego świata. W swoim CV miał walkę w UFC, ale stoczył także kilka pojedynków dla polskiego KSW.

Joanna Jędrzejczyk trafi do KSW?! Dostała oficjalną propozycję. Szykuje się spektakularny rewanż

Sonda
Co sądzisz o transmisjach KSW w Viaplay?

Nie żyje były rywal Mamed Khalidova. Problemy z prawem stopowały jego karierę

Maiquel Falcao w 2010 roku miał za sobą 29 walk, z czego przegrał tylko 3, a jedna została sklasyfikowana jako nieodbyta. Wtedy Brazylijczyk otrzymał szansę walki w UFC i wykorzystał ją, pokonując Geralda Harrisa. Ostatecznie jednak nie zrobił kariery w najlepszej federacji MMA na świecie, ponieważ organizacja zerwała jego kontrakt. Powodem było to, że w przeszłości Falcao został aresztowany za napad na kobietę przed klubem nocnym.

Michał Andryszak to król błyskawicznych nokautów. Na FEN 38 zdobył kolejny skalp, Golub nie miał szans

Dwa lata później Falcao trafił do Bellatora, gdzie odnosił sukcesy, wygrywając Grand Prix w wadze średniej. Stamtąd także został jednak zwolniony, a powody były podobne, jak w przypadku UFC – Brazylijczyk wyleciał z Bellatora za napad na kobietę na stacji benzynowej oraz za branie udziału w bójce ulicznej.

W 2014 roku Falcao trafił do KSW i zmierzył się z Mamedem Khalidovem na gali KSW 27. Legenda polskiej federacji wygrała z Brazylijczykiem przez poddanie w pierwszej rundzie, ale to nie był koniec Falcao w KSW. Dla tej federacji stoczył on jeszcze dwie walki – wygrał z Brettem Cooperem na KSW 32, a następnie przegrał z Azizem Karaoglu na KSW 33. Ostatecznie 40-latek stoczył w karierze 61 pojedynków, 40 wygrał, 20 przegrał, jeden został uznany za nieodbyty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze