Marcin Prachnio

i

Autor: twitter.com/espnmma Marcin Prachnio

Wygrana i rekord

Polak przeszedł do historii UFC! Niesamowite osiągnięcie, ta liczba robi wrażenie

2023-02-19 13:58

Marcin Prachnio udanie powrócił do klatki UFC po zeszłorocznej porażce z Philipem Linsem. Polak na gali UFC Fight Night w Las Vegas pokonał jednogłośnie na punkty Williama Knighta i przy okazji zapisał się w historii tej federacji.

Prachnio występuje w największej i najbardziej prestiżowej federacji MMA na świecie od 2018 roku. Przygodę z UFC zaczął od trzech porażek, ale potem zanotował dwa zwycięstwa. W ostatniej walce w kwietniu zeszłego roku musiał jednak uznać wyższość Linsa. Po 10 miesiącach przerwy wrócił do klatki i w dobrym stylu odprawił z kwitkiem Knighta. Wszyscy trzej sędziowie byli zgodnie i punktowali 30-27 na korzyść Polaka.

Prachnio ustanowił rekord UFC w liczbie zadanych niskich kopnięć

Prachnio powrócił zatem na zwycięską ścieżkę, ale przy okazji przeszedł także do historii UFC. W walce w Las Vegas Polak zadał aż 63 niskie kopnięcia rywalowi i tym samym ustanowił rekord federacji w trzyrundowych pojedynkach. "Knight będzie utykać teraz przez dwa tygodnie", "Kopał tak, jakby grał na Playstation" - to tylko dwa komentarze pod wpisem ESPN o niebywałym osiągnięciu naszego rodaka.

Jan Błachowicz po remisie na UFC 282: Wycofuję się z tych słów!
Najnowsze