Mateusz Rębecki

i

Autor: Tomasz Radzik SE FEN 37 RELACJA NA ŻYWO Walka Rębecki - Osipyan na gali FEN 37 live online

Debiut Polaka w UFC

Polak wystąpi na pierwszej gali UFC w 2023 roku. To będzie jego debiut! Nie możecie tego przegapić

2022-12-27 16:02

UFC ma świąteczno-noworoczną przerwę. Największa organizacja MMA na świecie wraca ze swoim kolejnym wydarzeniem dopiero w połowie stycznia. Kibice jednak już teraz powinni zapisać sobie tę datę. Na gali UFC Fight Night w UFC Apex w Las Vegas zadebiutuje Polak, na którego debiut czekano naprawdę długo.

Mateusz Rębecki to zawodnik, na którego debiut w organizacji UFC czekano naprawdę długo. „Chińczyk” był niekwestionowanym mistrzem organizacji Fight Exclusive Night. Prawo startów wywalczył sobie dzięki udziałowi w programie Dana White’s Contender Series. Występ Polaka zachwycił szefa federacji UFC, który postanowił wynagrodzić go kontraktem.

UFC: Mateusz Rębecki zadebiutuje na pierwszej gali 2023 roku

Mateusz Rębecki kontrakt z UFC wywalczył sobie w sierpniu 2022 roku. Pokonał Rodrigo Lidio przez duszenie w pierwszej rundzie. Na pierwszy pojedynek musiał jednak czekać do nowego roku. Jego przeciwnikiem będzie Omar Morales, który stoczył czternaście zawodowych pojedynków w karierze.

14 stycznia 2023 na gali UFC Fight Night 217 w UFC Apex w Las Vegas Rębecki stanie przed szansą odniesienia pierwszego triumfu w największej organizacji świata. Jego przeciwnik walczy dla UFC od 2019 roku. Wygrał trzy walki, przegrywał również trzykrotnie. Morales musiał uznać wyższość rywala w obu ostatnich starciach.

Mateusz Rębecki zawodnikiem UFC. Dana White oklaskiwał jego występ na stojąco, wielki sukces Polaka

Nowy mistrz KSW Jakub Wikłacz: Ten pas jest ciężki, ale najcięższa była droga do niego

Mateusz Rębecki – bilans w MMA. Osiągnięcia

„Chińczyk” to pseudonim Mateusza Rębeckiego. Polska gwiazda MMA wagi lekkiej jest niepokonana od 2014 roku. Jedyną porażkę zanotował w 2014 roku, gdy bił się z Pawłem Kiełkiem. Był mistrzem organizacji Fight Exclusive Night.

Gala UFC Fight Night 217 odbędzie się w nocy z 14/15 stycznia. Walka Rębecki – Morales ma być drugim starciem dnia. W walce wieczoru Nassourdine Imavov zmierzy się z Kelvinem Gastelumem. Wcześniej do klatki wejdzie niepokonany Shavkat Rakhmonov. Jego przeciwnikiem będzie Geoff Neal.

Sonda
Czy Mateusz Rębecki odniesie sukces w UFC?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze