Poważny kłopot Joanny Jędrzejczyk? Przez to mają odwołać jej walkę

2019-10-09 17:40 KG
UFC w Polsce - kiedy gala? Joanna Jędrzejczyk zdradza plany organizatorów
Autor: ZUMAPRESS.com/EAST NEWS Joanna Jędrzejczyk

Walkę w oktagonie poprzedzają dziesiątki treningów, sparingów i przygotowań. Jednak kluczową role spełnia dieta, zbilansowane posiłki, odnowa biologiczna. Wynik sportowy w XXI wieku nie jest zależny tylko od samej pracy w gymie. Aby dostąpić zaszczytu największych walk, trzeba szanować swoje ciało by wychodząc do ringu być go pewnym. Ważnym aspektem jest przygotowanie swojego organizmu do zbicia wagi do umownego limitu. Niezastosowanie się grozi wycofaniem z walki. Według medialnych doniesień, Jędrzejczyk może mieć z tym kłopot!

Już w sobotę na gali UFC Fight Night 161 w Tampie w walce wieczoru zmierzyć się ma Joanna Jędrzejczyk (15-3) z Michelle Waterson (17-6). Jak donosi portal ESPN, zespół Jędrzejczyk kilka dni temu poinformował władze największej organizacji MMA na świecie o problemach ze zrobieniem umownej wagi (115 funtów).

Władze największej federacji MMA na świecie zaproponowały umowny limit 119 funtów, na co nie przystał obóz Waterson. Jędrzejczyk prawdopodobnie zostanie w karcie walk i zmierzy się z Angelą Hill (10-7). Amerykanka natomiast dostała ofertę walki na gali UFC 244 w Nowym Jorku z była mistrzynią Jessicą Andrade (20-7).

Jędrzejczyk stawiana była jako faworytka w starciu z Waterson. Polka walką w Tampie miała sobie otworzyć drzwi do kolejnej mistrzowskiej szansy - tak przynajmniej twierdził Dana White. Niestety, w zaistniałej sytuacji sprawa mocno się skomplikowała.

Najnowsze