Mamed Khalidov. Mariusz Pudzianowski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Hit już 17 grudnia

Pudzianowski i Khalidov zarobią za walkę kosmiczne pieniądze! To absolutny rekord, od tych sum zakręci wam się w głowach

2022-10-08 15:57

To może być najgłośniejsza medialnie walka w historii polskiego MMA - już 17 grudnia na gali XTB KSW 77 w Gliwicach Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Mamedem Khalidovem. W klatce spotkają się dwie legendy tej federacji i nic w tym dziwnego, że zarobią kolosalne pieniądze. Aż takich sum się jednak nie spodziewaliśmy.

O pojedynku Pudzianowskiego z Khalidovem zrobiło się głośno, gdy "Pudzian" w maju znokautował Michała Materlę, a chwilę po walce do klatki wszedł Mamed. Jak przyznał sam Pudzianowski, od tego momentu sprawy potoczyły się bardzo szybko i ostatecznie panowie zmierzą się 17 grudnia w Arenie Gliwice. Mateusz Borek nie ma żadnych wątpliwości, że starcie "Pudziana" z Khalidovem może wygenerować niebotyczne zainteresowanie. - Ta walka ma szansę osiągnąć niebywałe zainteresowanie, to będzie gala niezwykłych ludzi w walce wieczoru dla nie zwykłych miłośników MMA. Wiele jest walk mistrzowskich, które ogniskują uwagę środowiska, które są wspaniałe sportowo, natomiast dosyć ograniczone zasięgowo i nie mają takiej popularności, jaką może tutaj wygenerować starcie Mariusza z Mamedem. I to mimo braku w stawce pasa mistrzowskiego - powiedział nam Borek.

Pudzianowski i Khalidov zarobią co najmniej milion złotych na głowę

Tuż po ogłoszeniu tego hitowego pojedynku Martin Lewandowski zapewnił z kolei w rozmowie z "Super Expressem", że to będzie najdroższa walka w historii polskiego MMA. Jeszcze więcej szczegółów jeden z szefów KSW zdradził w programie "Oktagon Live" w Kanale Sportowym. Prowadzący Maciej Turski zapytał go, czy starcie Mameda z "Pudzianem" kosztowało federację KSW ponad 2 miliony złotych, a Lewandowski odparł, że tak. Co więcej dodał, że gdyby w pytaniu padła kwota 3 milionów złotych, to też odpowiedziałby w ten sam sposób. Z dużym prawdopodobieństwem można zatem stwierdzić, że zarówno Pudzianowski jak i Khalidov zarobią za walkę w Gliwicach co najmniej milion złotych na głowę. Takich sum w polskim MMA rzeczywiście jeszcze nie było.

Sonda
Kto wygra starcie Mamed Khalidov - Mariusz Pudzianowski?
Szef KSW o Pudzianowski - Khalidov: NAJDROŻSZA WALKA W HISTORII?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze