Mariusz P.

i

Autor: CyfraSport Mariusz P.

Ruszył proces przeciwko Mariuszowi P.! Poważne oskarżenia, a on nie stawił się przed sądem

2021-07-15 16:11

Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Wadowicach ruszył proces Mariusza P. Słynny zawodnik MMA, były mistrz świata strongmanów, został oskarżony o przywłaszczenie mienia i grozi mu aż pięć lat więzienia. Mimo iż ciążą na nim poważne zarzuty, nie pojawił się na sali rozpraw, a nieobecność usprawiedliwiał względami zdrowotnymi. Jak nam się udało dowiedzieć, przechodzi w Warszawie rehabilitację.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2018 r. To właśnie wtedy doszło do awantury w hotelu Leskowiec w Andrychowie. Mariusz P. odkupił od byłej żony właściciela lokalu pół udziałów, a potem miał siłą przejmować pokoje w taki sposób, że wykręcał zamki w drzwiach, zdemolował i wywiózł wyposażenie, czyli łóżka, szafy, drzwi, armaturę łazienkową, instalację elektryczną, gniazdka, a nawet grzejniki. W konsekwencji hotel przestał funkcjonować, o czym na łamach „Super Expressu” opowiadał pan Andrzej K., właściciel nieruchomości. Wczoraj przed sądem dokładnie opowiadał o swoich przepychankach z Mariuszem P.!

Zobacz także: Mariusz P. może trafić do więzienia! Znany zawodnik MMA oskarżony za głośną akcję w hostelu

– P. przybył z grupą sześciu osób bardzo wysportowanych, o potężnej masie ciała. Zauważyłem, że kable od kamer są obcięte, a monitoring zniszczony. Na korytarzu została ustawiona barykada z drabin, a przy niej stał P. (…) Podszedłem do niego i poprosiłem o możliwość przejścia. P. oznajmił mi, że nie mam prawa tam wchodzić. (...) O 4.10 rano zauważyłem, że pod hostel podjechała biała furgonetka i na ten samochód ludzie P. zaczęli ładować wyposażenie pokoi z dwóch górnych pięter – mówił przed sądem Andrzej K.

Z kolei Mariusz P. tłumaczył, że żadnego najazdu nie było, bo jest współwłaścicielem hotelu, a w obiekcie zamierzał przeprowadzić remont. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach dwukrotnie umorzyła sprawę, dlatego pan Andrzej sam wystąpił w roli oskarżonego. Sprawa przed sądem toczy się z oskarżenia subsydiarnego.

Rozprawa Mariusza P. w Wadowicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze