Martin Lewandowski, szef KSW

i

Autor: KSW / Materiały prasowe Martin Lewandowski, szef KSW

dosadny komentarz

Szef KSW bez ogródek o zatrudnieniu "frika" w jego federacji! Te słowa nie przejdą bez echa, jasne stanowisko

2023-02-26 16:45

Wypożyczanie sportowców oraz gwiazd federacji chociażby KSW do świata freak-fightów nie jest już nowością, jednak z pewnością ruch w drugą stronę byłby w stanie zaskoczyć wielu fanów. Mateusz Borek postanowił zapytać więc podczas minionej gali KSW 79 Martina Lewandowskiego, czy w najbliższej przyszłości są planowane takie ruchy ze strony KSW. Odpowiedź jest jasna.

Kibice federacji KSW nie mogą narzekać na nudę. Odkąd organizacja związała się z platformą "Viaplay", zobowiązała się do organizacji aż dwunastu gal rocznie, a co za tym idzie musiała zasilić swoje szeregi sporą grupą utalentowanych zawodników. Widać to było chociażby podczas minionej gali KSW 79, podczas której m.in. Phil De Fries po raz ósmy obronił swój pas mistrzowski wagi ciężkiej, a Arkadiusz Wrzosek znowu dał niezwykły popis w klatce. Podczas rozmowy z jednym z szefów KSW, Martinem Lewandowskim, Mateusz Borek postanowił jednak zapytać, czy w federacji KSW pojawi się kiedykolwiek postać znana ze świata "freak-fightów", która potrafi się bić i nie odstaje poziomem od zawodników KSW. 

Jasny przekaz Martina Lewandowskiego w sprawie gwiazdy freak-fightów w KSW. Nie pozostawił złudzeń

Wypożyczenia chociażby zawodników KSW do freak-fightowych organizacji miały już miejsce chociażby w przypadku Borysa Mańkowskiego, Artura Szpilki, czy Daniela Rutkowskiego. Okazuje się jednak, że organizacja KSW nie ma zamiaru - przynajmniej w obecnej sytuacji, sięgać po zawodnika, który wywodzi się z freak-fightów. 

Szef KSW bez ogródek o zatrudnieniu "frika" w jego federacji! Te słowa nie przejdą bez echa, jasne stanowisko

Nie mamy potrzeby takiej. Ja od początku, kiedy pojawiła się taka mocniejsza era „frik-era” mówiłem o tym i wierzyłem głęboko, że prawdziwy sport się obroni i od czasów starożytnych się broni. Tutaj nie ma potrzeby. Nie szukamy (…) Nie myślimy w tym kierunku i tyle. - powiedział w studiu podczas KSW 79 jeden z włodarzy federacji, ucinając tym samym temat.

Sonda
Chciałbyś zobaczyć walkę Wojewódzkiego w FAME MMA?
Najnowsze