Tego jeszcze nie było! Błachowicz lepszy od Conora McGregora!

2021-01-27 10:27 RaMa
Jan Błachowicz
Autor: East News Jan Błachowicz

Jan Błachowicz pokonał we wrześniu zeszłego roku Dominicka Reyesa i został mistrzem UFC w wadze półciężkiej, a niespełna trzy miesiące później po raz pierwszy w karierze znalazł się w TOP15 rankingu P4P (bez podziału na kategorie wagowe). Nastąpiła właśnie aktualizacja tego zestawienia i Polak zanotował awans!

W grudniu Błachowicz znalazł się na ostatnim 15. miejscu wspomnianego zestawienia, ale po wydarzeniach ostatniego weekendu jest już 14. Za plecami Polaka znalazł się bowiem sam Conor McGregor, który w sobotę w Abu Zabi przegrał z Dustinem Poirierem. Dla Irlandczyka była to pierwsza porażka w karierze przez nokaut.

Piątkowska o Brodnickiej: kłamała przez cały proces [WYWIAD]

O kolejny awans Błachowicz wkrótce sam powalczy. Już 6 marca zmierzy się bowiem na gali UFC 259 z Israelem Adesanyą i jeśli pokona Nigeryjczyka, to może wskoczyć nawet do czołowej "10". Najbliższy rywal Polaka w najnowszym rankingu zachował wysoką trzecią pozycję.

Adesanyę wyprzedzają tylko lider zestawienia Chabib Nurmagomiedow oraz Jon Jones. W "5" są także Stipe Miocić oraz Kamaru Usmana.

OKROPNE skutki BRUTALNEGO nokautu na McGregorze! Duże kłopoty ZDROWOTNE Irlandczyka

HOT: Makabryczny talizman Jana Błachowicza pomógł mu wygrać walkę
Najnowsze