Amadeusz Ferrari Roślik i Kamil Łaszczyk

i

Autor: Super Express/materiały prasowe Amadeusz "Ferrari" Roślik i Kamil Łaszczyk

Freak fighter czy bokser?

Ważne informacje w sprawie walki Ferrari - Łaszczyk! To może być kluczowa sprawa w tym pojedynku

2022-12-07 14:18

Wiele wskazuje na to, że wkrótce zostanie ogłoszony długo wyczekiwany pojedynek znanego freak fightera z zawodowym pięściarzem. Mowa o starciu Amadeusza "Ferrariego" Roślika z Kamilem Łaszczykiem, do którego ma dojść na początku przyszłego roku. W środę pojawiła się bardzo ważna informacja na temat tego starcia.

Między "Ferrarim" a Łaszczykiem iskrzy od dłuższego czasu. Roślikowi nie spodobały się słowa pięściarza o zawodnikach MMA i dalej już poszło. Znany freak fighter jak zwykle nie przebierał w słowach, Łaszczyk nie był mu dłużny i w efekcie rozpoczęły się negocjacje na temat starcia obu panów. Na łamach "Super Expressu" informowaliśmy już, że finalizacja pojedynku jest bardzo blisko, z kolei w środę potwierdził to także menadżer pięściarza. Jerzy Mazur w rozmowie z portalem ringpolska.pl zdradził, że wkrótce powinno nastąpić oficjalne ogłoszenie tej batalii, do której miałoby dojść oczywiście w formule MMA na początku przyszłego roku.

Limit wagowy walki Ferrari - Łaszczyk wyniesie 82 kg

Mazur zdradził także bardzo ważną kwestię odnośnie rywalizacji Roślika z Łaszczykiem. Mowa o wadze - panowie w dniu walki będą mogli ważyć maksymalnie 82 kg. Mimo to "Ferrari" i tak będzie miał dużą przewagę w kilogramach - Łaszczyk walczy bowiem w boksie na granicy kategorii piórkowej i superpiórkowej, których limit wynosi odpowiednio 57,153 kg i 58,967 kg. Oczywiście do starcia z Roślikiem w MMA wniesie na wagę dużo więcej, ale i tak "Ferrari" będzie od niego znacznie cięższy.

Sonda
Amadeusz "Ferrari" Roślik - znasz go?
Kamil Łaszczyk odpowiada na wyzwanie Ferrariego
Najnowsze