WIELKA PRZEWAGA Błachowicza w walce z Adesanyą! Na to niewielu zwraca uwagę [WIDEO]

2021-03-04 14:54 Andrzej Kostyra
Jan Błachowicz na Okęciu
Autor: Twitter / TVP Sport Jan Błachowicz na Okęciu

W sobotę jedna z najważniejszych walk w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz (38 l., 27-8) broni po raz pierwszy mistrzostwa świata UFC w wadze półciężkiej w walce z niepokonanym Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą (20-0). Rozmawiamy o tym ze znanym ekspertem, zawodnikiem MMA Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim (39 l.).

- Będziesz komentował tę walkę w Polsacie Sport z Andrzejem Janiszem. Chyba dreszczyk emocji jest olbrzymi. Bo Janek to Twój kumpel i szwagier...

Łukasz Jurkowski: - Już dzisiaj poczułem pierwszy stresik, zaczyna się ten bałagan, mam nadzieję że fajnie się skończy.

- Jak będzie wyglądać ta walka, jak sądzisz?

- Na pewno sporym atutem dla Janka będzie najmniejszy oktagon w UFC, tylko 8-metrowa klatka. Będzie łatwiej ewentualnie docisnąć Adesanyę do siatki. Ale nie specjalnie forowałbym tezę, że tylko klincz i parter mogą dać Jankowi zwycięstwo. Bo Adesanya nie do końca zdaje sobie sprawę z tego w co się wpakował. Janek może wygrać w każdej płaszczyźnie. Chociaż myślę, że będzie chciał go wywrócić i skontrować w parterze.

- Na co musi szczególnie uważać Janek?

- Na pewno na szybkość Adesanyi. Ale jest na to przygotowany bo sparował z dużo lżejszymi zawodnikami. Musi też uważać na przyruchy Adesanyi, kiwki, bo on zanim wstrzeli jeden cios, jedno kopnięcie to 10 razy kiwa, robi zmyłki.

Cała rozmowa z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim do obejrzenia poniżej!

Juras stawia na wygraną Błachowicza z Adesanyą przez poddanie | Andrzej Kostyra

Adesanya świetnie schodzi z linii ataku. Raczej Jan powinien wystrzegać się frontalnych ataków. Tak jak było to z Thiago Santosem kiedy poleciał frontalnie, a Santos zszedł z linii ataku, zostawił rękę i trafił idealnie w szczękę Janka.

Myślę że jednak Adesanya odbije się od Janka. On chyba cały czas nie zdaje sobie sprawy jak wielki i silny jest Janek.

- Czytam opinie, że Janek będzie silniejszy, Adesanya szybszy. Z reguły w sportach walki szybkość spala siłę….

- Ale to jest kategoria półciężka. W niej szybkość niespecjalnie determinuje przebiegi i wyniki pojedynków. Jedno kopnięcie, jedno uderzenie i może być po wszystkim. Nie sądzę, żeby ta walka zakończyła się na punkty, raczej po 3 rundach wszystko będzie rozstrzygnięte. Jeden i drugi ma czym uderzyć, żeby znokautować rywala.

- Jak byś obstawił u bukmachera wynik walki?

- Właśnie wracam, nagrywałem typowania gali UFC 259. I w walce wieczorujest bardzo kuszący kurs, że Janek wygra przez poddanie. I chcę na to troszkę pieniędzy postawić.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze