Wojownik MMA nie żyje! Zapadł w śpiączkę po walce na dużej gali [WIDEO]

2019-10-08 8:48 MSo
Bekzod Nurmatov
Autor: Instagram Bekzod Nurmatov

Gala ACA 100 odbyła się bez większych problemów. Po jubileuszowym wydarzeniu rosyjskiej organizacji doszło do tragedii. W śpiączkę zapadł Bekzod Nurmatov, który w poniedziałek wieczorem, kilka dni po walce, zmarł. Zawodnik otwierał kartę główną i przegrał swój pojedynek.

Walka Bekzoda Nurmatowa z Beslanem Isaevem wyglądała jak wiele innych. Zawodnicy bili się trochę w stójce, momentami znajdowali się w parterze - nic nie zapowiadało jednak tragedii, do której miało dojść niewiele później. Po ogłoszeniu werdyktu widać było zmęczenie u obu zawodników - radość zwycięzcy i smutek przegranego.

Dramat rozegrał się na przestrzeni kolejnych dni. Jak informuje Eurosport.ru, Nurmatov zapadł w śpiączkę, a w poniedziałek wieczorem zmarł. Co było przyczyną tej tragedii? Według portalu, mężczyzna doznał wylewu krwi do mózgu, który ostatecznie doprowadził do jego śmierci.

Na ten moment nie wiadomo, czy udar miał jakikolwiek związek z uprawianiem przez niego sportów walki. Pojedynek z Beslanem Isaevem był bardzo wyrównany, o czym świadczy także jego niejednogłośna przegrana. Bekzod Nurmatov zmarł w wieku 27 lat.

Uzbek stoczył w swojej karierze trzynaście zawodowych pojedynków - wygrał jedenaście z nich. W swojej karierze przegrał jedynie drugą i ostatnią walkę. Debiutował w federacji ACA. Do tej pory walczył między innymi dla R1 Uzbekistan czy World Gold Gladiators.

Najnowsze