ZNAKOMITA oglądalność walki Błachowicza! Wielkie liczby

2021-03-08 13:41 inf. prasowa
Jan Błachowicz
Autor: PAP/Andrzej Grygiel Jan Błachowicz

Mistrzowska walka Jana Błachowicza, która odbyła się w nocy z soboty na niedzielę, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów. W jej trakcie Polsat Sport był drugą najchętniej oglądaną stacją spośród wszystkich dostępnych w Polsce. Z kolei w tak zwanej grupie komercyjnej, najatrakcyjniejszej dla reklamodawców, Polsat Sport pokonał wszystkie kanały, w tym także te dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej!

Gala UFC 259 z walką wieczoru Jan Błachowicz vs Israel Adesanya odbyła się w nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas. Mimo dużej różnicy czasu między Polską i Stanami Zjednoczonymi, wydarzenie to zelektryzowało polskich telewidzów i fanów MMA. W momencie wejścia Polaka do oktagonu ponad 10% wszystkich widzów w wieku 16-49 lat oglądało Polsat Sport, co dało stacji tytuł niekwestionowanego lidera oglądalności.

Wiemy, kto skomentuje walkę Głowackiego o tytuł mistrza świata. Ukłon DAZN w stronę polskich fanów

Jeszcze większe wrażenie robią wyniki badań przeprowadzonych wśród wszystkich widzów z włączonymi telewizorami, niezależnie od grupy wiekowej, miejsca zamieszkania czy zainteresowań. W tym zestawieniu Polsat Sport zajął drugie miejsce w całej Polsce, zostawiając daleko w tyle nie tylko inne kanały sportowe, ale także stacje ogólnotematyczne, dysponujące dużo większym zasięgiem technicznym wynikającym z dostępności w systemie naziemnej telewizji cyfrowej.

Jan Błachowicz został mistrzem organizacji UFC w wadze półciężkiej we wrześniu 2020 roku, po widowiskowym nokaucie na Dominiku Reyesie. Po półrocznej przerwie "Cieszyński Książę" wrócił do oktagonu, by po raz pierwszy bronić mistrzowskiego pasa w starciu z Israelem Adesanyą. Nigeryjczyk to czempion kategorii średniej UFC i jedna z największych gwiazd całej organizacji. Adesanya do czasu pojedynku z Błachowiczem szczycił się mianem niepokonanego. Jan Błachowicz to drugi polski mistrz Ultimate Fighting Championship. Przed nim posiadaczką pasa największej organizacji MMA na świecie była Joanna Jędrzejczyk.

*Dane za Nielsen Audience Measurement

Jan Błachowicz w strasznych tarapatach. Po walce nie pozwolili mu wrócić do Polski, potężny cios

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze