Jan Hoerl

Autor: Instagram Jan Hoerl

21-letni skoczek pobił rekord legendarnej skoczni o 6 METRÓW. Niesamowita forma [WIDEO]

2019-11-18 21:06

Wielkimi krokami zbliża się sezon skoków narciarskich! Fani zimowego szaleństwa już nie mogą doczekać się kolejnych zmagań o Puchar Świata i Kryształową Kulę - czy wśród zawodników bijących się o wysokie miejsca będzie Jan Hoerl? Austriak na ostatnich treningach jest w niesamowitej formie!

Każdy sezon potrafi przynieść kibicom kolejnego młodego gniewnego, który przedziera się przebojem do światowej czołówki. Czy w tym sezonie będzie nim młody, 21-letni Jan Hoerl? Austriak pokazał na swoim Instagramie jedną z ostatnich prób, podczas której udowodnił, że jest w niesamowitym gazie!

Były medalista młodzieżowych mistrzostw świata latał daleko na legendarnej skoczni Bergisel. Podczas pokazanej próby znalazł się bardzo wysoko nad bulą, złapał korzystny wiatr i odleciał na imponującą odległość 144 metrów! To aż sześć metrów dalej niż aktualny rekord skoczni!

Na nagraniu wydawać się może, że zawodnik podparł skok, przez co w oficjalnym konkursie rekord nie zostałby mu uznany. 21-letni Hoerl jest jednym z talentów austriackiej szkoły skoczków. Podczas zeszłorocznych mistrzostw świata juniorów w Kandersteg zdobył dwa medale.

Jan Hoerl zajął wówczas w drużynowym i mieszanym konkursie kolejno drugie i trzecie miejsce. W minionym sezonie Pucharu Świata pięciokrotnie kwalifikował się do drugiej rundy. Łącznie zdobył 53 punkty, najwyżej plasując się na piętnastej pozycji w Sapporo!