Adam Małysz

i

Autor: Instagram/Adam Małysz Adam Małysz

MŚ w Planicy

Adam Małysz na gorąco po konkursie drużynowym! Tak skomentował decyzję Thomasa Thurnbichlera, szczere słowa

2023-03-04 20:27

Zakończyły się mistrzostwa świata w Planicy. Polscy skoczkowie w konkursie drużynowym znaleźli się zaraz za podium. Podopieczni Thomasa Thurnbichlera do ostatniego skoku Dawida Kubackiego mieli szansę wyprzedzić Austriaków, jednak pomimo skrócenia rozbiegu ta sztuka się nie udała. Po zawodach występ Polaków oraz decyzję szkoleniowca "Biało-Czerwonych" skomentował Adam Małysz.

Po mistrzostwach świata w Planicy polscy skoczkowie mogą pochwalić się dwoma medalami. Na normalnym obiekcie złoty krążek zdobył Piotr Żyła, natomiast podczas konkursu na dużej skoczni na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Kubacki, który skokiem w drugiej serii wyprzedził Halvora Egnera Graneruda. Niestety marzenia o medalu drużynowym się nie spełniły, ponieważ "Biało-Czerwoni" po dwóch seriach musieli się zadowolić czwartą lokatą, a przed nimi była drużyna Austrii, Norwegii oraz zwycięzcy, czyli Słowenia. Thomas Thurnbichler przed ostatnią próbą Kubackiego postanowił obniżyć belkę o dwa poziomy, aby wyszarpać brązowy medal w ostatniej próbie. Ta sztuka się niestety nie udała.

Małysz skomentował decyzję Thurnbichlera! Zwrócił uwagę na problemy "Biało-Czerwonych"

Tuż po zakończonym konkursie, Adam Małysz wypowiedział się na temat decyzji Thurnbichlera w rozmowie z "TVN". - Zagranie Thomasa, to pokerowe zagranie, było dobre. Na tym to polega, trener podejmuje ryzyko, powinien podejść do tego taktycznie. Zaryzykowali, trzeba było to zrobić. Naprawdę niewiele zabrakło, mogło się inaczej skończyć - zaznaczył były skoczek narciarski.

Prezes PZN odniósł się także do przyszłych konkursów w tym sezonie. - Walczymy dalej, mamy co odrabiać. Musimy zbudować naprawdę dobry team, cały czas brakuje nam czwartego-piątego zawodnika, który skakałby tak, jak Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Ale to zbudujemy - zakończył Małysz.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Zyła po zdobyciu MŚ
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze