Adam Małysz

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Adam Małysz

Pilne informacje!

Adam Małysz podjął kluczową decyzję w sprawie polskich skoków. Jest nowy trener! Rewelacyjne nazwisko

2023-05-30 22:31

Adam Małysz podjął ważną decyzję w sprawie polskich skoków. Prezes PZN zadecydował o tym, aby ustanowić nowego trenera kadry pań w skokach narciarskich i postawił na bardzo znane nazwisko! Czy to nowe rozdanie dla polskich sportsmenek i zaczną sięgać po wielkie sukcesy?

Adam Małysz postanowił podjąć ważną decyzję w sprawie polskich skoków. Prezes PZN zatrudnił nowego trenera kadry pań i postawił na znane w świecie skoków nazwisko. Okazuje się, że reprezentację Pań obejmie Harald Rodlauer, a więc trener, który odnosił wielkie sukcesy z kadrą Austrii. Za jego kadencji sukcesy odnotowywały Sara Marita Kramer i Eva Pinkelnig, które zgarniały Kryształową Kulę. O zatrudnieniu doświadczonego Austriaka związek poinformował na swoich mediach społecznościowych.

Adam Małysz podjął decyzję. Jest nowy trener reprezentacji Pań

- Austriak Harald Rodlauer powołany został na stanowisko trenera głównego Kadry Narodowej A w skokach narciarskich kobiet, ale swojej pracy nie będzie ograniczał tylko i wyłącznie do grup seniorskich. Będzie także współpracował i nadzorował pracę w Szkołach Mistrzostwa Sportowego. - napisał Polski Związek Narciarski na swoich mediach społecznościowych.

O dodatkowej roli Rodlauera powiedział w rozmowie z portalem "skijumping.pl" sekretarz generalny związku, Jan Winkiel, który potwierdził, że praca Austriaka nie będzie się koncentrować wyłącznie na grupach seniorek.

- On będzie rozliczany z poprawy wyniku sportowego, ale swojej pracy nie będzie ograniczał tylko i wyłącznie do grup seniorskich. Będzie także współpracował ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego, w których będzie nadzorował pracę w skokach narciarskich kobiet - mówi sekretarz generalny PZN.

Sam szkoleniowiec nie ukrywa wielkiego optymizmu związanego z pracą z polską kadrą.

- Skontaktował się ze mną Adam Małysz. Odbyliśmy kilka naprawdę konstruktywnych rozmów. Polska oferta jest bardzo atrakcyjna, a zresztą każdy wie, że wasz kraj to niesamowite miejsce na światowej mapie skoków - stwierdził Austriak w rozmowie z portalem "sport.pl".

Sonda
Czy nadal jesteś fanem Adama Małysza?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze