Thomas Thurnbichler. Adam Małysz

i

Autor: Cyfra Sport, ANDRZEJ LANGE/SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler. Adam Małysz

wszystko opowiedział

Adam Małysz ujawnił całą prawdę o relacjach skoczków z Thomasem Thurnbichlerem! Tak to wyglądało na początku, wszystko opowiedział

2022-12-30 19:48

Polscy kibice skoków narciarskich doskonale wiedzą o tym, że po przyjściu trenera Thomasa Thurnbichlera forma polskich skoczków wyraźnie się poprawiła. Okazuje się jednak, że tuż po tym, jak Austriak objął polską kadrę, Biało-czerwoni z dystansem podchodzili do nowego szkoleniowca i jego metod pracy. Kulisy zatrudnienia Thurnbichlera postanowił ujawnić Adam Małysz.

Po zakończeniu współpracy Polskiego Związku Narciarskiego z Michalem Doleżalem, kibice skoków narciarskich przez długi czas zastanawiali się, kto zajmie jego miejsce. Ostatecznie postawiono na młodego Thomasa Thurnbichlera, który od początku sezonu pokazuje, że walczy o swoich zawodników jak lew. Austriak już w pierwszych dniach swojej pracy zaskoczył jednak kibiców, jak i swoich podopiecznych, przygotowując przeróżne ćwiczenia, które do tej pory raczej nie były praktykowane, jak chociażby jazda na rolakach. Okazuje się, że na początku współpracy skoczkowie mieli pewne obawy. 

Tak skoczkowie zareagowali na zatrudnienie Thomasa Thurnbichlera. Adam Małysz wszystko ujawnił

Adam Małysz goszcząc w "Faktach po Faktach" zdecydował się opowiedzieć o tym, jak wyglądały początki pracy Thomasa Thurnbichlera z reprezentacją Polski w skokach. Jak wynika ze słów "Orła z Wisły", wielu zawodników obawiało się tego, że obejmują kadrę szkoleniowiec jest stosunkowo młody, a tym bardziej młodszy od nich. Z czasem jednak strach zniknął i okazało się, że metody Austriaka działają. 

Adam Małysz ujawnił całą prawdę o relacjach skoczków z Thomasem Thurnbichlerem! Tak to wygląda od początku, wszystko opowiedział

- Zawodnicy, szczególnie ci starsi bali się tego, że trener jest młodszy od połowy z nich. Druga sprawa – im jesteś starszy, tym ciężej ci jest dokonać jakichkolwiek zmian. Ja wiem, że przyjście nowego trenera daje nową krew. Pierwsze zgrupowanie z Thomasem już dało nowe i proste ćwiczenia. Na początku chłopakom wydawało się śmieszne, ale okazało się, że oni po prostu zagubili to, co było wcześniej. - powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego ujawniając kulisy zatrudnienia Thurnbichlera.

Zobaczcie, z jaką pięknością spotyka się Thomas Thurnbichler, klikając w galerię zdjęć poniżej!

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze