Adam Małysz ujawnił, ilu polskich skoczków się zaszczepiło. Opowiedział o wszystkim

2021-10-26 19:14

Kibice skoków narciarskich są coraz bardziej zniecierpliwieni. Wielkimi krokami zbliża się kolejny zimowy sezon, który rozpocznie się już 19 listopada w Niżnym Tagile. Puchar Świata tradycyjnie zagości w Polsce, a PZN poinformował o obecności fanów na trybunach. Zeszły sezon w dużej mierze odbywał się na pustych skoczniach, a doping był jednym z najbardziej brakujących elementów. Pandemia wywróciła cały cykl do góry nogami, ale nadchodząca zima ma być pewnym powrotem do normalności. Adam Małysz opowiedział o szczególe, który może mieć na to duży wpływ.

Na początku października zakończyło się Letnie Grand Prix, a już nadchodzi zimowy Puchar Świata. Sezon 2021/22 obfituje w wiele ważnych imprez, a na pierwszy plan wysuwają się igrzyska olimpijskie w Pekinie. Jednak nie będzie to jedyna mistrzowska impreza, gdyż w marcu w Vikersund odbędą się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Tradycyjnie skoczkowie będą rywalizować w Pucharze Świata, w ramach którego zaplanowano prestiżowe turnieje – Turniej Czterech Skoczni i Raw Air. Polscy kibice liczą na to, że podopieczni Michala Doleżala będą kontynuować wspaniałe występy, do których przyzwyczaili w ostatnich latach. Kadra dowodzona przez Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę zalicza się do światowej czołówki, a „Orzeł z Zębu” powalczy o czwarte złoto igrzysk. Do pełnej kolekcji zwycięstw brakuje mu triumfu w mistrzostwach świata w lotach, które może zdobyć w nadchodzącym sezonie. Dla skoczków ważny jest spokój, a ten zapewniają m.in. szczepienia. Dają one pewność udziału w zawodach.

Zamieszanie wokół konkursu skoków w Polsce. Mogą naruszyć wolności obywatelskie, jest poważna skarga

Już 19 listopada ruszy kolejny sezon Pucharu Świata. Halvor Egner Granerud utrzymuje znakomitą formę, ale Polacy z pewnością będą chcieli go pokonać

Adam Małysz nie unikał odpowiedzi

Adam Małysz był we wtorek gościem Radia ZET. Udzielił tam długiego wywiadu, chętnie odpowiadał na wszystkie zadawane pytania. Wielu kibiców czeka na powrót skoków z udziałem kibiców, choć ostatnio PZN ogłosił, że na trybuny wpuści jedynie zaszczepionych widzów. Dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej jest także twarzą kampanii szczepionkowej, a teraz ujawnił, ilu polskich skoczków się zaszczepiło.

Adam Małysz przekazał radosną wiadomość milionom Polaków. Wszyscy na to czekali, już zaraz się zacznie

- Wszyscy polscy skoczkowie są zaszczepieni. Dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile, poinformował, że również wszyscy zawodnicy startujący w PŚ są zaszczepieni. Dzięki temu możemy podróżować po innych krajach i brać udział w zawodach. Było to dla nas niezbędne – ogłosił Małysz na antenie radia.

Sonda
Czy Adam Małysz to najwybitniejszy polski skoczek w historii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze