Zamieszanie wokół konkursu skoków w Polsce. Mogą naruszyć wolności obywatelskie, jest poważna skarga

2021-10-26 14:31
Puchar Świata w Zakopanem
Autor: Paweł Skraba / SE Puchar Świata w Zakopanem

Zgodnie z przewidywaniami ostatnio pojawiła się informacja, że konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem będą otwarte tylko dla osób zaszczepionych. Rozpętało się wielkie zamieszanie wokół tego. Decyzja została zaskarżona do rzecznika Praw Obywatelskich. Padają słowa o możliwości "naruszenia wolności obywatelskich".

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Nie uda się uniknąć kontrowersji. Na największe obiekty świata powrócą kibice, ale jak już wiemy - w naszym kraju nie wszyscy! Jedynie zaszczepieni będą mogli wejść na obiekty im. Adama Małysza czy Wielką Krokiew. Ta decyzja nie spodobała się wielu fanom zimowego szaleństwa. Wiele osób zarzuca, że to próba segregowania osób. Z tego powodu złożono skargi do rzecznika Praw Obywatelskich. Ten zdecydował się na interwencję.

PŚ Zakopane i Wisła: RPO reaguje ws. konkursów tylko dla zaszczepionych

Kibice złożyli skargę do rzecznika Praw Obywatelskich, Marcina Wiącka. Jego biuro, według portalu SportoweFakty.wp.pl, uważa, że może to naruszać wolności obywatelskie. - Rzecznik stoi na stanowisku, iż tworzenie różnego rodzaju wydarzeń, które uniemożliwiłyby udział jedynie osobom zaszczepionym lub ograniczały dostęp osób niezaszczepionych może prowadzić do naruszenia praw podstawowych i wolności obywateli - napisał Marcin Wiącek cytowany przez WP.

Tak wyglądał ślub Kamila Stocha i Ewy Bilan-Stoch. Zobacz zdjęcia!

Co najważniejsze, organizatorzy nie mają uprawnień do weryfikowania, czy kibice rzeczywiście zostali zaszczepieni i czy mają prawo tego oczekiwać od fanów. To budzi poważne wątpliwości wśród osób, które planowały wybrać się do Zakopanego i Wisły. Zwłaszcza, że nie wszystkie osoby mogą się szczepić z powodów zdrowotnych.

Puchar Świata: Kiedy konkursy w Polsce?

Konkursy Pucharu Świata w Polsce mają odbyć się w grudniu i styczniu. Zawody na skoczni Wisła-Malinka im. Adama Małysza odbędą się 4 i 5 grudnia. Z kolei w Zakopanem najlepsi skoczkowie będą 15 i 16 stycznia.

Sonda
Czy wybierasz się na skoki w Wiśle i Zakopanem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze