Dawid Kubacki

i

Autor: URS FLUEELER/KEYSTONE VIA AP Dawid Kubacki

nie zostawił złudzeń

Apoloniusz Tajner bez ogródek o Dawidzie Kubackim! Tak podsumował skoki lidera Pucharu Świata, ważne słowa

2022-12-25 14:35

Od początku sezonu 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich Dawid Kubacki naprawdę wysoko zawiesił poprzeczkę i w każdym konkursie walczy o zwycięstwo, deklasując rywali. Na temat skoków lidera Pucharu Świata, który teraz powalczy o triumf w Turnieju Czterech Skoczni wypowiedział się Apoloniusz Tajner, który nie miał wątpliwości, że skoki Kubackiego są niemalże idealne.

Powiedzieć, że Dawid Kubacki jest obecnie w znakomitej formie, to jakby nie powiedzieć niczego. Jeden z liderów reprezentacji Polski w skokach narciarskich od początku sezonu 2022/23 Pucharu Świata stawał na podium w sześciu z ośmiu konkursów i obecnie jest liderem w stawce. Podczas kolejnych zmagań Kubacki ponadto deklasuje swoich rywali, wygrywając z nimi z ogromną przewagą, co docenił m.in. były trener oraz prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner. 

Skoki Dawida Kubackiego docenione przez Apoloniusza Tajnera. Były prezes PZN nie miał wątpliwości oceniając formę polskiego skoczka

Były szkoleniowiec m.in. Adama Małysza nie ukrywał, że praca z Thomasem Thurnbichlerem wyszła skoczkowi na dobre, dzięki czemu niemalże wszystko w skokach Kubackiego wydaje się idealne - od pozycji wyjazdowej, przez wyjście z progu, ułożenie ciała podczas lotu, aż po lądowanie, co łącznie przekłada się na fenomenalną formę jednego z liderów reprezentacji Polski. 

Apoloniusz Tajner bez ogródek o Dawidzie Kubackim! Tak podsumował skoki lidera Pucharu Świata, ważne słowa

Tak skaczącego Dawida nigdy jeszcze nie widziałem. W jego najlepszych skokach nie ma błędu. Po prostu zdeklasował rywali. Oni też są w formie, ale on ich pokonuje. Jest w tej chwili pierwszym skoczkiem na świecie. - powiedział w niedawnej rozmowie z "Super Expressem" były prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, rozpływając się nad skokami Dawida Kubackiego w obecnym sezonie.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Najnowsze