Dawid Kubacki

i

Autor: URS FLUEELER/KEYSTONE VIA AP Dawid Kubacki

musi to poprawić

Rozpracowali Dawida Kubackiego przez skokami w Wiśle! Polski skoczek musi nad tym popracować, nie ma żartów

2022-12-21 8:53

Na starcie sezonu 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich, Dawid Kubacki nie ma sobie równych i pokazuje, że jest w niesamowitej formie. Jeden z liderów reprezentacji Polski wciąż ma jednak wiele do poprawy, bowiem zyskuje o wiele gorsze noty od swoich rywali. Wszystko przez kilka małych szczegółów. Przed skokami w Wiśle, jeden z wieloletnich sędziów postanowił zdradzić, co musi zmienić Kubacki, aby poprawić swoje oceny za skok.

Współpraca z trenerem Thomasem Thurnbichlerem jak widać, służy polskich skoczkom, a przede wszystkim Dawidowi Kubackiemu. Jeden z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski w tym sezonie nie ma sobie równych i w sześciu na osiem tegorocznych konkursów Pucharu Świata, Kubacki znajdował się na podium. Podczas ostatnich zawodów w Engelbergu, kibice i eksperci mogli zwrócić jednak uwagę na to, że Polak dostaje zdecydowanie niższe noty niż chociażby Anze Lanisek. Jak się okazuje, wszystko przez lądowanie Kubackiego.

Dawid Kubacki musi to jak najszybciej poprawić! Przejrzeli go tuż przed skokami w Wiśle, polski skoczek ma nad czym pracować

System oceniania poszczególnych skoczków przez sędziów niejednokrotnie wywoływał burzę i wiele dyskusji, bowiem kibice skoków narciarskich nie mogli zrozumieć dużej rozbieżności w przyznawanych punktach. Tuż przed mistrzostwami Polski, które odbędą się w Wiśle, postanowiono przyjrzeć się temu, jak ląduje Dawid Kubacki i dlaczego dostaje w ostatnim czasie o wiele mniej punktów za styl. Okazuje się, że Polak popełnia małe błędy, które mają jednak ogromne znaczenie. 

Rozpracowali Dawida Kubackiego przez skokami w Wiśle! Polski skoczek musi nad tym popracować, nie ma żartów

- Na razie Dawid, przy wykonywaniu telemarku, najczęściej wciska kolano do środka. Żeby zyskać jeszcze wyższe noty, musi to zrobić płynniej, kolana muszą pójść szerzej, by jeszcze bardziej ten telemark był widoczny - powiedział Edward Przybyła, wieloletni i międzynarodowy sędzia w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" wskazując, nad czym w najbliższym czasie musi popracować Kubacki, aby nie tracić punktów. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze